یک نماینده پارلمان عراق در سخنانی گفت: یکی از نتایج روشن مذاکرات بغداد ـ واشنگتن حضور طولانی‌مدت و نامحدود نظامیان آمریکایی در خاک عراق است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المعلومه، «ظافر العانی» نماینده پارلمان عراق سخنانی را در خصوص مذاکرات اخیر بغداد – واشنگتن پیرامون حضور نظامی ایالات متحده آمریکا در خاک عراق مطرح کرد.
بر اساس این گزارش، این نماینده پارلمان عراق در این خصوص تصریح کرد: یکی از نتایج روشن مذاکرات بغداد واشنگتن حضور طولانی‌مدت و نامحدود نظامیان آمریکایی در خاک عراق است.
وی همچنین افزود: تغییر مأموریت نیروهای آمریکایی در عراق از نیروی عملیاتی به نیروی آموزشی، تلاش آمریکا برای تغییر فضا است تا اینکه بتواند تداوم حضور نظامی خود در عراق را تسهیل کند.
امضای توافقنامه میان آمریکا و عراق درخصوص خروج نظامیان آمریکایی از این کشور، واکنش‌هایی را به دنبال داشت. در همین ارتباط، «نصر الشمری» معاون دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی «نجباء» اعلام کرد: ما به آمریکایی‌ها اعتمادی نداریم و با هیچ گونه حضور نیروهایشان در خاک عراق موافق نیستیم. آمریکایی‌ها باید به طور کامل خاک عراق را ترک کنند.
در توافقنامه‌ای که میان سران آمریکا و عراق به امضا رسیده است، واشنگتن اعلام کرده است که تا پایان سال جاری میلادی یعنی سال ۲۰۲۱ نیروهای رزمی خود را از عراق خارج خواهد کرد. این در حالی است که آمریکایی‌ها در همین توافقنامه باز هم بر تداوم حضور خود در عراق تحت عناوین و بهانه‌های مختلف از جمله ارائه آموزش‌های نظامی به ارتش عراق و نیز ایفای نقش مستشاری در این کشور، تأکید کرده‌اند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari