نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه امروز با اعلام نشست سه جانبه افغانستان با مشارکت وی و نمایندگان ویژه واشنگتن و پکن در هفته آینده تأکید کرد: چین به افغانستان نیرو اعزام نخواهد کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، «ضمیر کابلوف» نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان امروز پنجشنبه از برگزاری نشست سه جانبه درباره افغانستان در هفته آینده خبر داد.
نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان در این باره گفت: دیدار سه جانبه ای درباره افغانستان با نمایندگان ویژه آمریکا و چین هفته آینده در دوحه خواهم داشت.
«ضمیر کابلوف» درباره تحت سلطه گرفتن همه افغانستان توسط طالبان نیز گفت: طالبان بیش از نیمی از اراضی افغانستان را به کنترل خود درآورده است؛ اما بعید می‌دانیم سناریوی سلطه کامل بر این کشور (از سوی این گروه) اجرایی شود.
وی در ادامه تأکید کرد: مسکو نگران جامعه اقلیت ها در افغانستان است.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این مقام روسی در مورد احتمال ورود نیروهای نظامی چین به افغانستان اضافه کرد: چین پس از عقب نشینی ارتش آمریکا به افغانستان نیرویی اعزام نخواهد کرد. در هر صورت، هیچ دلیلی برای صحبت در این باره با اشاره به مواضع دولت جمهوری خلق چین وجود ندارد.
به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با خروج نظامیان آمریکا و ناتو از افغانستان، طالبان پیشرفت‌هایی در تسخیر مناطق مختلف این کشور داشته است که همین امر دستاویزی برای مقامات آمریکایی جهت خطرناک جلوه دادن عواقب خروج شان از افغانستان شده است.
گفتنی است که حمله به افغانستان توسط اشغالگران خارجی به سرکردگی تروریست‌های آمریکایی در سال ۲۰۰۱ میلادی به بهانه مبارزه با تروریسم خسارت‌ها و تلفات زیادی را در این کشور به همراه داشته است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari