نمایندگان کنگره آمریکا لایحه‌ای را با هدف ادعایی پایان رسمی جنگ در شبه جزیره کُره و ایجاد دفاتر رابط بین واشنگتن و پیونگ یانگ به امضاء رساندند!
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یونهاپ، نمایندگان کنگره آمریکا لایحه‌ای را برای پایان رسمی جنگ دو کره و ایجاد دفاتر رابط بین ایالات متحده و کره شمالی به امضا رساندند!
«کمیته اقدام عمومی آمریکا- کره» در این ارتباط اعلام کرد که به تازگی «دوایت ایوانز» به عنوان چهاردهمین نماینده مجلس نمایندگان آمریکا نیز لایحه «قانون صلح در شبه جزیره کره» را امضا کرده است.
«براد شرمن» دیگر نماینده کنگره این لایحه را ارائه داده است. وی درباره این لایحه ابراز امیدواری کرد که پاییز امسال در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان به تصویب برسد.
نماینده کنگره آمریکا در ارتباط با این لایحه همچنین افزود که در صورت تصویب نهایی آن می‌توان شروع به نوشتن تاریخ جدید صلح در شبه جزیره کُره کرد.
در این گزارش در ارتباط با این لایحه آمده است: ایالات متحده باید طی فرایندی دیپلماتیک مسیر دستیابی به پایان جنگ کره را دنبال کند تا از رویارویی نظامی با کره شمالی خودداری شود.
ایجاد یک کانال دائمی ارتباط با کره شمالی از دیگر بخش‌های این لایحه عنوان شده و در آن آمده است: وزیر خارجه باید به دنبال مذاکره با کره شمالی برای ایجاد دفاتر ارتباطی کره شمالی و ایالات متحده در پایتخت‌های مربوط به هر کشور باشد.
جنگ ۷۰ ساله کره هرگز به طور رسمی پایان نیافته و فقط با یک آتش بس شکننده در سال ۱۹۵۳ متوقف شده است. این بدان معناست که خطر تشدید تنش‌ها (به طور عمدی یا تصادفی) وجود دارد.
این در حالیست که کره شمالی تا کنون بارها اقدامات خصمانه آمریکا علیه پیونگ یانگ و نیز تهدیدات مکرر واشنگتن را دلیل فعالیت موشکی و دفاعی خود اعلام کرده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.