یک نماینده پارلمان عراق با اشاره به حمایت های واشنگتن از تروریست های تکفیری در منطقه و عراق، گفت: این آمریکایی ها هستند که تسلیحات مدرن را در اختیار عناصر تکفیری قرار می دهند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الفرات نیوز، «عدی الخدران» از رهبران ائتلاف «فتح» در پارلمان عراق نقش ایالات متحده آمریکا در حمایت از تروریسم در این کشور را مخرب توصیف کرد.
بر اساس این گزارش، این نماینده پارلمان عراق در این زمینه اظهار داشت: پیدایش گروه های تروریستی از جمله داعش در منطقه و عراق نتیجه فعالیت های اطلاعاتیِ بین المللی آمریکا برای ایجاد تغییرات جغرافیایی در منطقه و حاکم شدن بر سرنوشت ملت ها است. آمریکایی ها می خواهند ملت های منطقه را به سمت جنگ و خونریزی سوق دهند.
این نماینده پارلمان عراق در ادامه اظهارات خود یادآور شد: ازسرگیری فعالیت هسته های تروریستی داعش در برخی استان ها، نتیجه برنامه های آمریکا است. واشنگتن تلاش می کند در مقابل فشارهای مردمی و سیاسی برای خروج نیروهایش از عراق، اوضاع را متشنج کند.
الخدران همچنین تصریح کرد: اکنون این سوال مطرح می شود که تروریست ها در شرایط کنونی سلاح های مدرن و امکانات لجستیک خود را چگونه در مناطق دور افتاده و کوهستانی دریافت می‌کنند. دستیابی تروریستها در این مناطق به سلاح های مدرن نشان می دهد که آنها از یک پشتوانه خارجی برخوردار هستند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari