وزیر خارجه عراق روز جمعه ادعا کرد که مواضع برخی گروه‌ها در داخل عراق در راستای منافع دولت این کشور نیست و بایستی برای کنترل آن ها بر سر میز مذاکره نشست.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رسانه های عراقی، «فؤاد حسین» وزیر خارجه عراق روز جمعه در گفتگو با شبکه العربیه ادعا کرد که مواضع برخی گروه‌ها در داخل عراق در راستای منافع دولت این کشور نیست.
فواد حسین همچنین گفت: «نیازمند گفت‌وگو در داخل و خارج عراق برای سیطره بر این گروه‌ها هستیم».
وزیر خارجه عراق در بخشی دیگر از این گفتگو تأکید کرد که روابط میان ایالات متحده و ایران به صورت مستقیم بر عراق تأثیرگذار است.
فواد حسین پیش‌تر گفته بود که نیروهای امنیتی این کشور همچنان به برنامه‌های آموزشی و تجهیز تسلیحاتی از سوی آمریکا نیاز دارند.
وی با بیان این مطلب افزود: «ما امیدواریم نتایج گفتگوهای راهبردی میان واشنگتن و بغداد به نفع دو کشور باشد. ما بر ضرورت احترام کامل به حاکمیت عراق به طوری که تضمین کننده ثبات داخلی آن باشد و مانع از کشیده شدن بغداد به درگیری‌ها و تنش‌های منطقه‌ای باشد، تاکید می‌کنیم».
وزیر خارجه عراق با اعلام اینکه گروه تروریستی داعش همچنان به لحاظ نظامی در عراق فعال است و برای مبارزه با این گروه تروریستی به همکاری بین المللی نیاز است، گفت: عراق پایبندی خود را به تقویت شراکت با آمریکا، کشوری که شریک اصلی در ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش است، اعلام می‌دارد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari