یک عضو ارشد کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا در حساب رسمی این کمیته در توئیتر خواستار تشدید فشار و تحریم علیه برنامه موشکی ایران شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، «جیم ریش»، عضو ارشد کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا در حساب رسمی این کمیته در توئیتر به طرح ادعاهایی علیه ایران پرداخت.
ریش با حمایت از تشدید تحریم‌های موشکی و پهپادی علیه ایران مدعی شد: از مدت‌ها پیش بر لزوم رسیدگی به برنامه موشکی ایران تأکید کرده‌ام، چون ایران همچنان با موشک به منافع و نیروهای آمریکا حمله می‌کند.
در ادامه این ادعا آمده است: پای جان آمریکایی‌ها در میان است. باید اقدامات بیشتری انجام شود.
عضو ارشد کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا همچنین از دولت بایدن خواسته است تا برنامه‌های منعکس شده در گزارش‌ها برای هدف قرار دادن و تحریم پهپادها و شبکه خرید موشکی ایران را دنبال کند.
ادعاهای ضد ایرانی نماینده کنگره آمریکا پس از آن اعلام شده که «وال استریت ژورنال» در گزارشی اختصاصی ضمن اشاره به نگرانی‌های مقامات غربی از توانمندی رو به رشد موشکی ایران، از قصد ایالات متحده برای وضع تحریم‌هایی علیه پهپادها و موشک‌های هدایت شونده جمهوری اسلامی ایران خبر داد.
روزنامه وال استریت ژورنال در گزارش خود در توجیه این اقدام آمریکا نوشته است که مقام‌های امنیتی غربی بر این باورند که توانمندی‌های ایران در زمینه استفاده از پهپادها و موشک‌های هدایت شونده برای انجام حملات دقیق بیش از برنامه غنی‌سازی و برنامه‌های موشک بالستیکی این کشور برای ثبات منطقه غرب آسیا خطرناک است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari