منابع امنیتی اسرائیلی اعلام کردند، موضع روسیه نسبت به حملات رژیم صهیونیستی به سوریه تغییری نکرده است.
به گزارش ایسنا، روزنامه معاریو به نقل از منابع امنیتی و نظامی نوشت: موضع روسیه درباره حملات اسرائیل در سوریه تغییر نکرده است.
این منابع افزودند: این مسئله در پیام‌های مستقیم و غیرمستقیم دیده می‌شود. تل آویو معتقد است اظهارات اخیر یک ژنرال روسیه درباره کمک این کشور به سامانه‌های دفاعی نظام سوریه برای رهگیری موشک‌های اسرائیل در واقع به نمایش گذاشتن سلاح‌های روسیه و تبلیغ آن است.
در این راستا عاموس هرئیل، خبرنگار امور نظامی هاآرتص گفت: موضع روسیه تغییری نکرده است به این دلیل که مسکو تا به این لحظه از مجهز کردن نظام سوریه به سامانه‌های اس۳۰۰ امتناع کرده است.
مسکو و تل آویو ۲۰۱۵ به توافق‌های رسمی برای هماهنگی نظامی در سوریه جهت ممانعت از وقوع درگیری‌های هوایی دست یافتند. همچنین خط ارتباطی مستقیمی میان مقر نیروهای روسیه در پایگاه حمیمیم روسیه و اتاق عملیات وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در تل آویو ایجاد شد.
اخیرا نیز یک منبع در وزارت دفاع روسیه گفته بود که این کشور در حال تدوین طرحی با هدف کاهش حملات رژیم صهیونیستی به سوریه است.
وی گفت که کشورش دنبال تغییر قواعد بازی در سوریه است تا حملات رژیم صهیونیستی را به مناطق تحت کنترل دولت سوریه کاهش دهد. به گفته این منبع، تصمیم در مورد این طرح‌ها چند هفته پیش و در آستانه تغییر دولت در اراضی اشغالی گرفته شد و اکنون اجرایی می‌شود.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *