پس از آنکه رهبر کره‌شمالی گفت که روابط با چین را به سمت یک "نقطه استراتژیک جدید" سوق میدهد، رسانه دولتی پیونگ‌یانگ گزارش داد که رئیس‌جمهوری چین به اجرای اقداماتی برای "دفاع، تحکیم و توسعه" روابط با این کشور متعهد شده است.
به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش خبرگزاری دولتی کره‌شمالی موسوم به کی.سی.ان.ای، این اظهارات شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین در واکنش به نامه کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی به مناسبت صدمین سالروز تاسیس حزب کمونیست چین مطرح شد و شی این “پیام تبریک پرشور در ساعات اولیه را نشانه دوستی میان دو کشور” دانسته است.  
به نقل از خبرگزاری یونهاپ، شی در پیامی مورخ ۲۳ ژوئیه گفت: تحت شرایط جدید، طرف چینی به همراه طرف کره‌شمالی، سهم مثبتی در دستیابی به صلح، ثبات، توسعه و رفاه منطقه‌ای با اجرای موفقیت‌آمیز تفاهم مشترک مهم دو طرف برای دفاع، تحکیم و توسعه موفق روابط چین – کره‌شمالی خواهند داشت.
براساس گزارش کی.سی.ان.ای، شی جینپینگ همچنین از پیام همدردی کیم پس از وقوع سیل مرگبار در بخش‌هایی از کشورش قدردانی کرد.
کره‌شمالی و چین در بحبوحه توقف مذاکرات هسته‌ای میان پیونگ‌یانگ و واشنگتن و تشدید رقابت چین – آمریکا، بر روابط نزدیک خودشان تاکید میکنند. کیم جونگ اون در پیام تبریک خود به مناسبت صدسالگی حزب کمونیست چین وعده داد که “دوستی” پیونگ‌یانگ – پکن را به “نقطه استراتژیک جدیدی که مناسب این زمان باشد و همانطور که مورد علاقه مردمان دو کشور است” برساند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.