وزیر خارجه عربستان سعودی در کمتر از یک هفته از آغاز بحران سیاسی در تونس با «قیس سعید» رئیس جمهور این کشور دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، درحالی که کمتر از یک هفته از آغاز بحران سیاسی در تونس سپری می‌شود، «فیصل بن فرحان آل سعود» وزیر خارجه عربستان سعودی با «قیس سعید» رئیس جمهور تونس دیدار و گفتگو کرد.
بر اساس این گزارش، دفتر ریاست جمهوری تونس با صدور بیانیه‌ای تأکید کرد: وزیر خارجه عربستان سعودی در دیدار با قیس سعید تأکید کرد که ریاض از تصمیمات اخیر رئیس جمهور تونس حمایت می‌کند.
در بیانیه مذکور همچنین آمده است: وزیر خارجه سعودی تأکید کرد که ریاض به قدرت رهبران تونسی برای عبور از شرایط کنونی ایمان دارد. وی همچنین بر لزوم حمایت جامعه جهانی از تونس به ویژه در عرصه اقتصادی تأکید کرد.
رئیس جمهور تونس در جریان دیدار با وزیر خارجه سعودی از کمک‌های ریاض به کشورش قدردانی کرد و این کمک‌ها را نشانه روابط عمیق و تاریخی میان دو طرف دانست. پیشتر، رئیس جمهور تونس اقدام خود در برکناری نخست وزیر و تعلیق پارلمان این کشور را مطابق با مفاد قانون اساسی دانست.
قیس سعید گفت: اقدام دیروز من کودتا نبود بلکه اجرای مفاد قانون اساسی بود. اوضاع در نهادهای دولت به حدی رسیده بود که دیگر قابل قبول نبود. وی افزود: من نمی‌خواهم حتی یک قطره خون ریخته شود، از مردم تونس می‌خواهم که آرامش خود را حفظ کرده و به اقدامات تحریک آمیز پاسخ ندهند. برخی قصد دارند انقلاب مردم را مصادره کرده و بر اراده ملت مسلط شوند.
سعید در دیدار با رهبران سندیکاها و نهادهای کارگری تونس با بیان اینکه تونس مراحل تاریخی و سختی را پشت سر می‌گذارد، افزود که وی بخاطر ملت مسئولیت کامل را خواهد پذیرفت. رئیس جمهور تونس ادامه داد: علیرغم هشدارهای مکرر، صبرمان تمام شد و کارد به استخوان رسید. در بسیاری از مناسبت‌ها می‌توانستم هر شخصی را برای تشکیل کابینه انتخاب کنم اما می‌دانستم که از مقبولیت اکثریت برخوردار نیست.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari