آمریکا وقوع حملات سایبری گسترده علیه برخی نهادهای قضائی و دادگستری این کشور را که به تازگی ابعاد آن در حال نمایان شدن است، تائید کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هیل، آمریکا اعلام کرده که برخی نهادهای قضائی و دادگستری این کشور هدف حملات سایبری بزرگ قرار گرفته اند.
این خبر را وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده و در این ارتباط گفت: در حمله سایبری بزرگی که چندی قبل علیه نهادهای مختلف این کشور و دفاتر دادستانی صورت گرفت، بسیاری از این نهادها هک شدند.
گفته شده شدت این حملات سایبری بسیار بزرگ بوده و ابعاد آن به تدریج در حال نمایان شدن است.
وزارت دادگستری آمریکا زمان این حملات را سال گذشته عنوان کرده و افزود در این حملات داده‌هایی از جمله تمامی ایمیل‌ها و فایل‌های پیوست آن‌ها در اختیار هکرها قرار گرفته است.
براساس این گزارش در حمله سایبری اخیر ایمیل‌های کارمندان شاغل در ۲۷ دفتر دادستانی در ۱۵ ایالت آمریکا به علاوه حوزه قضائی کلمبیا و نیویورک مورد استفاده هکرها قرار گرفته و از جمله فقط در نیویورک، ایمیل هشتاد درصد از کارکنان دفاتر دادستانی به سرقت رفته است.
حمله سایبری اخیر علیه آمریکا در حالی صورت گرفته که کمتر از یک ماه پیش شرکت آمریکایی مایکروسافت خبر داد که بیش از ۱۵۰ اداره دولتی، اندیشکده و سایر سازمان‌ها در آمریکا هدف حملات سایبری قرار گرفته‌اند. در آن زمان نیز اعلام شد که یک گروه هکری بنام «نوبلیوم» به سه هزار حساب ایمیل در سازمان‌های مختلف که بیشتر آنها در آمریکا قرار دارند، حمله کرده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari