سخنگوی نیروهای مسلح یمن جزئیات مرحله دوم عملیات "النصر المبین" را اعلام کرد و افزود: مرحله دوم عملیات النصر المبین منجر به آزادسازی دو شهرستان نعمان و ناطع در استان بیضاء شد.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه المیادین، یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن در کنفرانسی خبری طی امروز، شنبه اعلام کرد: در عملیات النصر المبین مساحت کلی آزاد شده در استان البیضاء به ۳۸۰ کیلومتر مربع رسید.
سریع تاکید کرد: داعش و القاعده متحمل خسارات بسیاری شدند و تعداد کشته‌های این گروه‌ها به ۱۶۰ کشته و بیش از ۲۰۰ زخمی رسید.
سخنگوی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن تصریح کرد: ده‌ها تجهیزات و خودرو و نیز غنائم تسلیحاتی در عملیات النصر المبین منهدم و سوزانده شد.
این سخنگو با بیان اینکه یگان‌های مختلف نیروهای مسلح در عملیات مشارکت داشتند، گفت، یگان پهپادی ۱۹ عملیات انجام داد که بخشی از آن اطلاعاتی و بخشی دیگر رزمی بود که مواضع داعش و القاعده در این بخش هدف قرار گرفتند.
سریع تصریح کرد: یگان موشکی نیز ۱۳ عملیات با انواع موشک‌ها از جمله بدر و سعیر انجام داد و نیروهای مسلح با همکاری مقامات محلی در تمام مناطق آزاد شده درصدد عادی سازی وضعیت زندگی مردم برآمدند.
سریع اظهار کرد:‌ طرف‌های مربوطه مستند سازی جرائم گروه‌های تکفیری که شهروندان و اموالشان را هدف گرفتند، برعهده داشتند. گروه‌های تکفیری حمایت و پشتیبانی را از سوی نیروهای ائتلاف دشمن قبل، در خلال و بعد از عملیات دریافت کردند. گروه‌های تکفیری همچنین مقادیر مختلفی سلاح میان برد و سنگین و ذخایر تسلیحاتی به دست آوردند.
او تاکید کرد: ائتلاف دشمن در جریان عملیات النصر المبین ۶۷ حمله هوایی انجام داد. ملت ما حقیقیت طرح‌های آمریکایی را که ائتلاف دشمن، مزدوران و دست نشانده‌هایش اجرا می‌کنند، می‌دانند.
او اضافه کرد: نیروهای مسلح با حمایت ساکنان استان البیضاء و قبایل آن به پاکسازی مابقی کانون‌های تروریستی ادامه می‌دهند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *