رئیس جمهور ترکیه از دستگیری یک فرد مظنون به دست داشتن در آتش سوزی های گسترده جنگل های این کشور خبر داد و تاکید کرد خائنان به اشد مجازات خواهند رسید.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که یک فرد مظنون به دست داشتن در آتش سوزی های اخیر در جنگل های جنوب غربی این کشور، بازداشت شده است. وی از افشای هویت یا انگیزه این مظنون خودداری کرد، اما گفت که این فرد، مظنون به دست داشتن در آتش سوزی گسترده در نزدیکی شهر «میلاس» در استان «موغله» است.
اردوغان گفت که کشورش این احتمال را که آتش سوزی های گسترده اخیر که وی از آن به عنوان فاجعه ملی یاد کرده است، کار افرادی باشد که مایل به آسیب زدن به ترکیه هستند، رد نمی کند.
وی در همین رابطه افزود: به طور گسترده در حال تحقیق و تفحص درباره علل آتش سوزی ها هستیم. چنانچه چنین خائنانی که حاضر شوند سرزمین مادری شان را به آتش بکشند، وجود داشته باشند، با مجازاتی سخت مواجه خواهند شد.
در پی آتش سوزی گسترده در جنگل های ترکیه در جنوب و جنوب غربی این کشور، تاکنون صدها هکتار از اراضی جنگلی نابود شده و حریق در برخی شهرها همانند «ماناوگات» از توابع «آنتالیا» موجب از بین رفتن دهها واحد مسکونی شده است.
همزمان با وقوع حریق در جنگل‌های آنتالیا، آتش سوزی وسیعی در مناطق جنگلی استان «آدانا» نیز آغاز شد و عملیات اطفای حریق از زمین و هوا ادامه دارد.
مقامات محلی در بیانیه‌ای اعلام کردند: دو فروند هواپیما، ۱۵ بالگرد، شش بولدوزر و ۱۰۶ ماشین آتش نشانی در اطفا حریق مشارکت دارند.
«محمد فرازمند» سفیر ایران در آنکارا نیز با تاکید بر اینکه همسایگان یکدیگر را تنها نخواهند گذاشت در توئیتی که منتشر کرد از مشارکت هواپیمای ایلوشن اطفای حریق وزارت دفاع ایران در عملیات مهار آتش در جنوب ترکیه خبر داد.
وی افزود: هلیکوپترهای اطفای حریق وزارت دفاع نیز از یکشنبه در این عملیات امدادی شرکت خواهند کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.