صدها تن در رم، ایتالیا علیه اقدامات محدودیتی کرونا دست به اعتراض زدند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، صدها تن در میدان “پیازا دل پوپولو” در رم، ایتالیا گردهم آمدند و خواستار حق انتخاب در پی اعمال یکسری اقدامات مقابله با کرونا شدند. این اقدامات شامل داشتن کارت واکسیناسیون و تست منفی کرونا می‌شود.
معترضان همچنین پلاکاردهایی در دست داشتند که رویشان عبارت‌های “نه به دیکتاتوری” و “بی تفاوتی، خطرناکترین ویروس” نوشته شده بود.
بر اساس جدیدترین آمار، حدود دو سوم از مردم ایتالیا بابت تست منفی کرونا و برگه‌های مربوط به بهداشت کرونا راضی هستند که از سوی دولت وضع شده است.
همچنین اعتراضات دیگری علاوه بر رم در چند شهر دیگر ایتالیا علیه اقدامات مذکور از ۲۲ ژوئیه برگزار شده است. داشتن کارت سبز مبنی بر تست منفی کرونا و تزریق واکسن برای ورود به اماکن و ممنوعیت برگزاری تجمعات تصمیم دولت رم برای جلوگیری از گسترش کرونا است.
راهپیمایی اعتراضی روز شنبه از سوی حزب سیاسی ” Il Movimento ۳V” سازماندهی شد که خواهان لغو واکسیناسیون اجباری در ایتالیا است.
داشتن کارت سبز که از ششم اوت آغاز شده،‌ ورود ایتالیایی‌ها به استادیوم‌ها، موزه‌ها، مراکز نمایشگاهی،‌ تئاترها، سینماها و همچنین سالن‌های ورزشی، استخرها و رستوران‌ها را آزاد می‌کند و این روش تنها راه ورود به این اماکن است.
در سپتامبر، مسئولان ایتالیایی قصد دارند تا پیشنهادی را برای داشتن کارت سبز اجباری برای سفرهای درون شهری با اتوبوس، قطار و هواپیما مجدد ارزیابی کنند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari