رئیس پارلمان تونس در سخنانی با اشاره به نقش امارات در تحولات اخیر این کشور، گفت: امارات تلاش می کند تونس را به نابودی بکشاند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «راشد الغنوشی» رئیس پارلمان تونس سخنانی را در خصوص نقش آفرینی امارات در تحولات و حوادث اخیر کشورش مطرح کرد. رئیس پارلمان تونس در این زمینه گفت: امارات به دنبال به زیر کشیدن قدرت‌های اسلامی است.
بر اساس این گزارش، وی گفت: اماراتی‌ها تلاش می‌کنند تونس را به نابودی بکشانند. این مقام تونسی همچنین اعلام کرد در صورتی که قیس سعید از تصمیمات اخیر خود عقب نشینی نکند تظاهرات در خیابان‌ها ادامه خواهد داشت.
چندی پیش، رئیس جمهور تونس اقدام خود در برکناری نخست وزیر و تعلیق پارلمان این کشور را مطابق با مفاد قانون اساسی دانست. قیس سعید گفت: اقدام من کودتا نبود بلکه اجرای مفاد قانون اساسی بود. اوضاع در نهادهای دولت به حدی رسیده بود که دیگر قابل قبول نبود. وی افزود: من نمی‌خواهم حتی یک قطره خون ریخته شود، از مردم تونس می‌خواهم که آرامش خود را حفظ کرده و به اقدامات تحریک آمیز پاسخ ندهند. برخی قصد دارند انقلاب مردم را مصادره کرده و بر اراده ملت مسلط شوند.
سعید در دیدار با رهبران سندیکاها و نهادهای کارگری تونس با بیان اینکه تونس مراحل تاریخی و سختی را پشت سر می‌گذارد، افزود که وی بخاطر ملت مسئولیت کامل را خواهد پذیرفت. رئیس جمهور تونس ادامه داد: علیرغم هشدارهای مکرر، صبرمان تمام شد و کارد به استخوان رسید. در بسیاری از مناسبت‌ها می‌توانستم هر شخصی را برای تشکیل کابینه انتخاب کنم اما می‌دانستم که از مقبولیت اکثریت برخوردار نیست.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari