رئیس فرودگاه قندهار امروز (یکشنبه) از اصابت دست کم سه راکت به این فرودگاه خبر داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، مسعود پشتون، رئیس فرودگاه قندهار در جنوب افغانستان گفت: شب گذشته سه راکت به فرودگاه اصابت کرد و دو تا از آنها به باند فرودگاه شلیک شد. در پی این حملات تمامی پروازها لغو شده است.
وی افزود، اقدامات برای بازسازی و تعمیرات لازم در جریان است و فرودگاه بار دیگر اواخر امروز کارش را از سر می‌گیرد.
خبرگزاری فرانسه نیز از قول یکی از مقام‌های اداره هوانوردی مدنی در کابل که خواست نامش فاش نشود، تایید کرد که این حملات راکتی رخ داده است.
این تحولات در حالی صورت می‌گیرد که شبه نظامیان طالبان روز جمعه با نیروهای دولتی در ولایت هرات درگیر شده و یک پایگاه سازمان ملل در این منطقه هدف حمله نارنجکی و تیراندازی قرار گرفت.
هیات کمک رسان سازمان ملل در افغانستان گفت، این حمله از سوی عناصر ضد دولتی در افغانستان روی داد.
“دبورا لیونز”، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در افغانستان نیز گفت، این حمله علیه سازمان ملل غیرقابل قبول است و ما آن را به شدیدترین شکل ممکن محکوم می‌کنیم.
وی همچنین اشاره کرد که عاملان این حمله باید مشخص شوند و مسئولیت کارشان را به عهده بگیرند.
درگیری‌های خشونت‌آمیز در افغانستان در هفته‌های اخیر در حالی شدت گرفته که طالبان از زمان آغاز خروج نیروهای آمریکایی و ناتو حملاتش را تشدید کرده و بخش‌های زیادی از افغانستان را بار دیگر به تصرف خود درآورده است.
اخیرا، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان ادعای طالبان را در کنترل ۹۰ درصد از مرزهای افغانستان رد کرده و آن را دروغ و پروپاگاندایی بی‌اساس خوانده بود.
وی گفته که نیروهای دولتی همچنان کنترل مرزها و تمامی شهرها و بزرگراه‌های اصلی را در اختیار دارند.
اوایل ژوئیه، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که خروج کامل نیروهای آمریکایی از افغانستان تا ۳۱ اوت انجام می‌شود.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari