رؤسای جمهور تونس و الجزایر در جریان تماسی تلفنی با یکدیگر به بررسی تحولات تونس پرداختند.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت المیادین، ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرد، قیس سعید، رئیس جمهوری تونس، عبدالمجید تبون، همتای الجزایری خود را در جریان تصمیمات مهمی که به زودی اتخاذ خواهد شد، قرار داد، این در حالی است که تونسی‌ها منتظر تعیین نخست وزیر جدید هستند.
دو طرف در جریان این گفت‌وگوی تلفنی به بررسی تحولات تونس پرداختند.
قیس سعید به همتای الجزایری خود اطمینان خاطر داد که تونس در مسیر درستی برای تحکیم دموکراسی و چند دستگی و جناح بندی قرار دارد و به زودی تصمیمات مهمی اتخاذ خواهد شد.
تونسی‌ها منتظر تعیین نخست وزیر جدید و ارائه نقشه راهی پس از اعلام اقدامات فوق‌العاده برای کنترل دولت، برکناری نخست وزیر و تعلیق فعالیت پارلمان هستند.
تونس در روزهای گذشته شاهد بحران سیاسی در سایه تحولات اقتصادی و مشکلات در مقابله با پاندمی کروناست.
یکشنبه گذشته قیس سعید طی حکم‌هایی هشام المشیشی، نخست‌وزیر را برکنار، فعالیت پارلمان را به مدت ۳۰ روز تعلیق و مصونیت نمایندگان را لغو کرد و گفت: این تدابیر باید ماه‌ها قبل لحاظ می‌شدند، این در حالی است که منتقدان او این تدابیر را در راستای اجرای “کودتا” می‌دانند.
این تحولات در سایه اعتراضات شدید رخ داده که در برخی مواقع به درگیری‌هایی بین معترضان و نیروهای امنیتی در شهرهای مختلف تونس در سایه وضعیت بد اقتصادی، فساد و شیوع کرونا منجر می‌شد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari