وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد، لوید آستین در تماس‌های تلفنی جداگانه با روسای دفاعی کره جنوبی و ژاپن در خصوص همکاری میان این کشورها به بحث و تبادل‌نظر پرداخت.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در بیانیه روز جمعه وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) آمده است: لوید آستین، وزیر دفاع با سو ووک، وزیر دفاع ملی جمهوری کره برای تایید دوباره بر ائتلاف راسخ واشنگتن – سئول و تاکید بر اهمیت همکاری نزدیک میان این دو کشور گفت‌وگو کرد… دو طرف درباره اهمیت حفظ یک موضع دفاعی مشترک دوجانبه توافق داشتند.
در این بیانیه همچنین آمده است، این مقام‌ها در عین حال درباره فضای امنیتی در شبه جزیره کره به تبادل نظر پرداخته و بر اهمیت همکاری منطقه‌ای گسترده‌تر میان دولت‌های این دو کشور تاکید کردند.
مقام‌های آمریکایی همچنین در بیانیه جداگانه‌ای گفتند: لوید آستین در تماس تلفنی با نوبو کیشی، وزیر دفاع ژاپن بر حمایت آمریکا از ائتلاف آمریکا – ژاپن و نقش آن در حفظ یک هند – پاسیفیک آزاد و باز تاکید کرد. طرفین درباره لزوم ادامه تقویت همکاری درون ائتلافی برای رسیدگی به جو امنیتی منطقه‌ای نامشخص و همچنین ایجاد همکاری دفاعی نزدیکیتر در ماه های آتی توافق کردند.  
وزارت دفاع آمریکا همچنین گفت، پنتاگون به وزیر دفاع ژاپن اجرای موفقیت آمیز بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ توکیو را تبریک گفت.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari