رئیس جمهوری عراق در کاخ السلام بغداد با «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از میدل ایست نیوز، «برهم صالح»، رئیس جمهوری عراق در کاخ السلام بغداد با «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر این کشور درباره تحولات سیاسی، امنیتی، بهداشتی و اقتصادی عراق گفت‌وگو کرد و الکاظمی در ادامه صالح را در جریان نتایج سفر رسمی اخیرش به ایالات متحده آمریکا و خروجی گفت‌وگوهای راهبردی قرار داد.
رئیس جمهوری عراق ضمن تمجید از نتایج گفت‌وگوهای راهبردی با آمریکا و تلاش‌های پررنگ الکاظمی و تیم مذاکره‌کننده در این باره، اظهار کرد: هم‌افزایی و همکاری گروه‌های ملی برای تحقق ثبات و تقویت حاکمیت عراق و منافع عالی کشور حائز اهمیت است.
دو طرف در این دیدار بر اهمیت حفظ امنیت و ثبات شهروندان و تعقیب عناصر باقی مانده داعش که در تلاش برای برهم زدن امنیت در برخی شهرها هستند، تاکید و به لزوم حمایت از نیروهای امنیتی در انجام ماموریت‌شان اشاره کردند.
صالح و الکاظمی در پایان بر اهمیت انتخابات آتی و برگزاری آن در موعد مقرر در ماه اکتبر آتی و تامین همه اقدامات لازم برای تضمین معیارهای سلامت و عدالت در مراحل مختلف برگزاری در راستای تحقق مشارکت گسترده و اراده واقعی رای‌دهندگان در انتخاب نمایندگان‌شان به دور از تقلب و دست‌ درازی به صندوق‌های رای تاکید کردند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari