رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند، رژیم صهیونیستی طرحی را برای پاسخ به حمله اخیر به کشتی‌اش در سواحل عمان آماده کرده است.
به گزارش ایسنا، شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد: مقامات اسرائیلی طرحی را برای پاسخ به حمله به کشتی “مرسر استریت” در بحرالعرب مقابل سواحل عمان آماده کرده است. براساس این طرح زمان و مکان مناسب برای اقدام متقابل در نظر گرفته شده است.
این شبکه اعلام کرد: “تل آویو اطلاعات بسیار محرمانه‌ای را در اختیار آمریکا، انگلیس و کشورهای دیگر قرار داده است مبنی بر اینکه ایران پشت هدف قرار گرفتن کشتی اسرائیلی در دریای عمان است.”
پیش از این رژیم صهیونیستی مدعی شد که ایران را مسئول حمله به کشتی تجار اسرائیلی در دریای عمان است.
عمان شنبه در این باره اعلام کرد که حمله جمعه به کشتی رژیم صهیونیستی بر خلاف اعلام رسانه‌ها در خارج از آب‌های منطقه‌ای این کشور انجام شده است.
خبرگزاری رسمی عمان در این باره گزارش داد که نیروی دریایی این کشور یک کشتی را به محل حمله اعزام کرد و نتایج این حضور میدانی نشان می‌دهد که این حمله در واقع خارج از آب‌های منطقه‌ای عمان صورت گرفته است. همچنین در جریان تماس با ملوان و خدمه کشتی، آنها اظهار کردند که کشتی بدون نیاز به کمک به مقصدش ادامه می‌دهد.
گروه نظامی انگلیسی موسوم به “UKMTO” جمعه اعلام کرد که یک کشتی اسرائیلی در شمال دریای عرب در سواحل عمان مورد حمله پهپادی قرار گرفت.
رادیو ارتش رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرده که کشتی مورد حمله در سواحل عمان متعلق به ژاپن است و توسط یک شرکت اسرائیلی اداره می‌شود.
در این راستا وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا و یائیر لاپید، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی درباره حمله به کشتی مرسراستریت و اقداماتی که بعدا در این باره اتخاذ خواهد شد، گفتگوی تلفنی کردند.
دو وزیر توافق کردند که با انگلیس، رومانی و شرکای بین المللی دیگر درباره این حمله تحقیق کنند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari