مقامات فرودگاه قندهار در جنوب افغانستان، از برخورد حداقل سه راکت به این فرودگاه خبر دادند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «مسعود پشتون» رئیس فرودگاه قندهار افغانستان می‌گوید شب گذشته سه راکت به سمت این فرودگاه شلیک شد که دو فروند آنها به باند پروازی اصابت کرد. به همین دلیل تمام پروازهای این فرودگاه لغو شده است.
وی همچنین اضافه کرد که کار تعمیر باند پروازی فرودگاه در حال انجام است و انتظار می‌رود که طی روز یکشنبه فرودگاه به حالت عملیاتی بازگردد.
به گزارش خبرگزاری مهر، طالبان طی دو روز گذشته دست به حملات گسترده‌ای به مراکز ولایت‌های هرات، قندهار، هلمند و تخار زده است.
با این حال، وزارت کشور افغانستان می‌گوید که حملات گسترده گروه طالبان به شهرهای هرات، قندهار و لشکرگاه دفع شده است.
سخنگوی وزارت کشور افغانستان همچنین از شکست حملات طالبان به شهر هرات و تلفات گسترده این گروه در هرات خبر داده بود.
از سوی دیگر «فواد امان»، معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان نیز با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد نیروهای ارتش در استان‌های هرات، قندهار، هلمند و تخار در حال پیشروی هستند و نیروهای دولتی با حمایت نیروهای مردمی مناطقی را از وجود طالبان در این استان‌ها پاکسازی کرده‌اند.
از سوی دیگر مقامات امنیتی ولایت هرات در مرز ایران با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند که حملات طالبان در حومه شهر همچنان ادامه دارد. در این بیانیه همچنین آمده است که درگیری‌ها نزدیک فرودگاه بین‌المللی هرات نیز ادامه دارد و بر این اساس طی دو روز گذشته پروازها از میدان هوایی مذکور متوقف شده است.
پیشتر نیز ساختمان اصلی سازمان ملل در ولایت هرات هدف حمله قرار گرفته بود.
اوضاع امنیتی در افغانستان طی چند هفته گذشته در پی خروج غیر مسئولانه آمریکا بدتر از گذشته شده و نیروهای طالبان در مناطق مختلف این کشور در حال پیشروی هستند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari