سخنگوی وزارت دفاع افغانستان با انتشار پیامی توئیتری حمله طالبان به دفتر سازمان ملل در این کشور را تایید کرد. 
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «فوآد امان» سخنگوی وزارت دفاع افغانستان با انتشار پیامی توئیتری حمله طالبان به دفتر سازمان ملل در این کشور را تایید کرد.
بر اساس این گزارش، امان در ادامه پیام خود از پیشروی نیروهای امنیت و دفاع ملی افغانستان در هرات خبر داده و اعلام کرد که دولت افغانستان در حال اعزام نیروهای بیشتر به سمت این ولایت، یعنی جایی که دفتر مرکزی سازمان ملل در آنجا قرار دارد، است.
سخنگوی وزارت دفاع افغانستان در پیام خود نوشت: نیروهای امنیت و دفاع ملی افغانستان در حال پیشروی در هرات هستند. وضعیت امنیتی در هرات به حالت عادی بازگشته و نیروهای امنیت و دفاع ملی به همراه نیروهای مقاومت به صورت فعالانه در مناطق پاکسازی شده ضور دارند.
لازم به ذکر است «آنتونیو گوترش»، دبیرکل سازمان ملل متحد در واکنش به حمله عناصر مسلح در افغانستان به ساختمان یونوما در شهر هرات، این حمله را به شدت محکوم کرد.
گوترش در این ارتباط تاکید کرد که تعرض و حمله به پرسنل و اماکن سازمان‌های بین المللی بر اساس قوانین بین المللی ممنوع و ممکن است جنایت جنگی به شمار آید.
دبیرکل سازمان ملل متحد ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های داغدار و آرزوی سلامتی برای مجروحان حمله اخیر بر تعهد سازمان ملل برای حمایت از دولت و مردم افغانستان و تلاش آن‌ها برای دستیابی به صلح و ثبات پایدار تاکید کرد.
همچنین «دبورا لیونز»، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در افغانستان نیز در واکنش به حمله روز گذشته به ساختمان یونوما در هرات، اعلام کرد: این حمله بسیار اسفناک است و ما آن را به شدت محکوم می‌کنیم.
گفتنی است ساختمان اصلی سازمان ملل در هرات افغانستان روز جمعه هدف حمله قرار گرفت.
در این ارتباط، سازمان ملل با انتشار بیانیه‌ای حمله صورت گرفته در هرات را به شدت محکوم کرد و گفت در نتیجه این حمله حداقل یک نیروی پلیس افغانستان کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari