دبیرکل اتحادیه عرب، جمهوری چک را به بازنگری در برخی موضعگیرهای اخیرش نسبت به حقوق تایید شده فلسطین در قوانین بین‌المللی و جانبداری‌اش از طرف اسرائیلی دعوت کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری “سما” فلسطین، احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب که در دفتر این اتحادیه میزبان وزیر خارجه جمهوری چک بود، تاکید کرد: حفظ فرصت‌های تحقق راه‌حل “دو کشوری” ضروری است.
ابوالغیط در این دیدار به موضعگیری اتحادیه عرب نسبت به برخی موضعگیری‌های جمهوری چک درباره مساله فلسطین چه در چارچوب سازمان ملل و چه خارج آن پرداخت و با اشاره به تلویحی به اقدام این کشور در افتتاح یک دفتر دیپلماتیک در شهر قدس اشغالی، این موضعگیری‌ها را برای حقوق فلسطین، جایگاه شهر قدس و وضعیت حقوقی آن به عنوان یک منطقه تحت اشغال آسیب‌رسان دانست و از این کشور خواست در موضعگیری‌های خود در این زمینه و جانبداری از طرف اسرائیلی بازنگری کند.
دبیرکل اتحادیه عرب در ادامه از روابط دوستانه‌ای که جمهوری چک در طول تاریخ با کلیه کشورهای عربی داشته و طیف گسترده‌ای از منافع مشترک دو طرف را پوشش می‌دهند، تقدیر کرد.
وزیر خارجه جمهوری چک نیز تاکید کرد، کشورش برای اصول راه‌حل دو کشوری که توافق درباره استمرار گفتگوها میان دو طرف است، احترام قائل است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari