سخنگوی کمیساریای عالی انتخابات عراق تأکید کرد که انتخابات پارلمانی زودهنگام در این کشور در موعد مقرر برگزار خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الفرات نیوز، «جمانه غلای» سخنگوی کمیساریای عالی انتخابات عراق در سخنانی از برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در این کشور طبق موعد مقرر خود خبر داد.
بر اساس این گزارش، سخنگوی کمیساریای عالی انتخابات عراق در همین ارتباط تصریح کرد: طبق برنامه ریزی هایی که انجام شده است، انتخابات پارلمانی زودهنگام در همان موعد از پیش تعیین‌ شده برگزار خواهد شد.
این شخصیت عراقی همچنین اظهار داشت: کمیساریای عالی انتخابات عراق بسیاری از اقدامات لازم برای فرایند انتخاباتی را به پایان رسانده و درحال حاضر برای برگزاری انتخابات از آمادگی لازم برخوردار است.
روز گذشته بود که کمیساریای عالی انتخابات عراق بیانیه‌ای را در خصوص آمار انتخابات پارلمانی زودهنگام در این کشور منتشر کرد. در این بیانیه تأکید شد که تعداد کل نامزدهای شرکت کننده در انتخابات به ۳ هزار و ۲۴۹ نفر رسیده است.
این نهاد انتخاباتی در ادامه اعلام کرد: تعداد زنانی که برای انتخابات نامزد شده اند ۹۵۱ نفر هستند. از مجموع نامزدها ۷۸۹ نفر به صورت فردی، هزار و ۵۰۱ نفر در قالب حزب و ۹۵۹ نفر در قالب ائتلاف وارد انتخابات شده اند.
در ادامه این بیانیه همچنین عنوان شد: تعداد احزاب شرکت کننده در انتخابات ۱۰۹ حزب و تعداد ائتلاف‌های حاضر در انتخابات ۲۱ ائتلاف است. تعداد احزابی که در قالب ائتلاف‌ها وارد عرصه انتخابات شده اند، ۵۸ حزب است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari