پلیس آلمان از بازداشت ۶۰۰ نفر از معترضانی خبر داد که در انتقاد از سیاست های ضد کرونایی به خیابان های برلین آمده بودند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «تیلو کابلیتز» سخنگوی پلیس شهر «برلین» پایتخت آلمان می گوید که حدود ۶۰۰ نفر در جریان اعتراضات علیه واکسیناسیون و قرنطینه مربوط به همه گیری ویروس کرونا در این شهر بازداشت و دست کم ۱۰ تن از نیروهای پلیس نیز زخمی شده اند.
«کیئردنکن» گروهی است که به فرضیه های توطئه درباره همه گیری کووید ۱۹ باور دارد. این گروه تظاهرات علیه محدودیت های کرونایی روز یکشنبه را سازمان دهی کرد و علیرغم ممنوعیت های اعلام شده از سوی مقامات برلین، این اعتراضات برگزار شد.
کابلیتز در این رابطه گفت: تا الان حدود ۶۰۰ تن بازداشت شده اند. وی در ادامه توضیح داد که این رقم شامل هر دو دسته افرادی می شود که یا به طور موقت برای احراز هویت در بازداشت به سر می برند و یا مرتکب تخلفات جدی شده اند.
سخنگوی پلیس برلین همچنین اضافه کرد که بیش از ۱۰ تن از نیروهای پلیس در جریان تظاهرات و اعتراضات ضد کرونایی روز گذشته در این شهر زخمی شده اند. نیروهای پلیس تظاهرات کنندگان را مجبور کردند تا متفرق شوند. آنها همچنین خیابان ها و میادین شهر را مسدود کردند تا از حرکت معترضان به اطراف و تشکیل گروههای بزرگ تر جلوگیری کنند.
کابلیتز همچنین تعداد معترضان روز گذشته در برلین را بیش از ۵ هزار نفر تخمین زد.
روز گذشته، دیگر شهرهای اروپا نیز شاهد تظاهرات مشابه در همین زمینه بود. هزاران نفر از مردم پاریس و دیگر شهرهای فرانسه هم پیشتر در اعتراض به تشدید محدودیت‌های کرونایی در این کشور همزمان با شیوع سویه دلتا، به خیابان‌ها آمدند. نیروهای امنیتی و پلیس ضد شورش هم با گاز اشک آور به سراغ معترضان رفتند و در نهایت، کار به درگیری کشید.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari