سرپرست تیم مذاکره افغانستان در جریان یک نشست اعلام کرد برای برون رفت از وضعیت کنونی و پایان جنگ در افغانستان، چگونگی دولت آینده در این کشور تفاوتی ندارد.
‌به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آریانا، «معصوم استانکزی» سرپرست تیم مذاکره افغانستان در جریان دیدار با تعدادی از بزرگان و علمای دینی افغانستان از جمله وزیر حج و اوقاف درباره روند صلح دولت و طالبان بحث و گفتگو کرد.
سرپرست تیم مذاکره افغانستان در جریان این نشست خواستار تشکیل یک نظام فراگیر در افغانستان شد.
به گفته استانکزی، برای بیرون رفت از وضعیت کنونی و پایان جنگ در افغانستان، چگونگی دولت آینده در این کشور تفاوتی ندارد.
مسئول تیم مذاکره‌کننده افغانستان با طالبان همچنین درباره قانون اساسی نیز گفت: قانون اساسی افغانستان از بین نمی‌رود، اما ممکن است که روند تعدیل آن دنبال شود.
سخنان سرپرست تیم مذاکراتی افغانستان در حالی مطرح شده که همزمان «اشرف غنی»، رئیس جمهوری افغانستان اعلام کرد، تا زمانی که در میدان جنگ تغییری ایجاد نشود، گروه طالبان حاضر به مذاکرات جدی برای صلح نیست. اشرف غنی گفت که افغانستان هدف حمله سراسری قرار گرفته و طالبان و گروه‌های تروریستی روزانه بین ۵۰ تا ۱۵۰ عملیات را علیه نیروهای امنیتی انجام می‌دهند.
همچنین گزارش‌ها از شهرهای لشکرگاه و هرات حاکی از پیشروی طالبان به طرف این دو شهر بزرگ است و دولت نیز اعلام کرده است که نیروهای بیشتری برای دفاع به لشکرگاه و هرات فرستاده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari