مدیر سرویس اطلاعات خارجی روسیه در مصاحبه‌ای عنوان کرد، آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) به همراه سرویس اطلاعات خارجی روسیه، جزو سه سرویس اطلاعاتی که در جهان قدرتمندترین و مقتدرترین هستند، به حساب می‌آید.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی ناریشکین، مدیر سرویس اطلاعات خارجی روسیه در مصاحبه با کانال یوتیوب سولوویوف لایو که بخشی از آن در کانال یک تلویزیون روسیه پخش شد، گفت: من باید بگویم که ما به همکاران، مخالفان و شرکایمان در آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا احترام می‌گذاریم. من قبلا هم گفته‌ام و باز هم تکرار خواهم کرد که این سرویس ویژه جزو پنج تا و یا حتی سه تا سرویس اطلاعاتی مقتدر و واقعا قدرتمند جهان است و سرویس اطلاعات خارجی روسیه هم جزو آنهاست.
به گفته ناریشکین، روسیه به سیا، کارمندان و تحلیلگران با تجربه آن احترام می‌گذارد.  او بیان کرد: ما از نقاط قدرتمند آنها مطلع هستیم اما نقاط قدرتمند خودمان را هم می‌دانیم. در ارتباط با آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا البته منابع آن از جمله منابع مالی آن ده‌ها برابر بودجه سرویس اطلاعاتی خارجی روسیه است اما همانطور که آلکساندر ساووروف، (فرمانده نظامی روسی مشهور از بابت پیروزی‌هایش در جنگ ۱۷۸۷-۱۷۹۱ روسها و ترکها و جنگهای انقلاب فرانسه) عادت به گفتنش داشت، روسها “با قابلیت به پیروزی میرسند نه با ارقام”.
وی افزود: ما میپذیریم و من تکرار می‌کنم که آنها یکی از بهترینها در جهان هستند و سرویس تحت امر من هم یکی از بهترینها است.
ناریشکین همچنین در ادامه این مصاحبه بیان کرد، سرویس اطلاعاتی خارجی روسیه بخشی از حقیقت را درباره پرونده آلکسی ناوالنی می‌داند.
وی افزود: ما بخشی از حقیقت را میدانیم. نه همه چیز را و من وارد فخرفروشی نمی‌شوم. اما ما چیزی درباره این بیمار شهر برلین می‌دانیم. تنها بخشی از حقیقت یا یک سطح از اسناد و مدارک غیرمستقیم حقیقت.
به گفته ناریشکین، مسکو در طول سالی که تحولات مربوط به ناوالنی رخ دادند، اطلاعاتی معتبر و راستی آزمایی شده کسب کرد مبنی بر این که یک نشست افسران سرویس‌های ویژه، فعالان سازمانهای غیردولتی و و مقامهای دولتی در یک کشور اروپایی با هدف بحث درباره حمایت از جنبش اعتراضی در روسیه برگزار شد. وی افزود: آنها با جدیت تمام بحث کردند که فداکاری‌هایی مقدس لازم است. و بهتر است که یک چنین رهبر جنبش اعتراضی در قبال چنین فداکاری ایفای نقش کند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari