اردن اسناد جدیدی به خانواده‌های فلسطینی در محله الشیخ جراح تحویل داد که اثبات می‌کند مقامات اردن در سال ۱۹۶۷ مالکیت اراضی و ساختمان‌های ساخته شده در این زمین‌ها را به فلسطینی‌ها واگذار کرده‌اند.
به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، براساس گزارش‌های مطبوعاتی، اسنادی که اخیرا اردن به خانواده‌های فلسطینی در محله الشیخ جراح تحویل داده و در اختیار دادگاه عالی رژیم صهیونیستی قرار گرفته است، نشان می‌دهد که مقامات اردن اقداماتی را برای انتقال مالکیت اراضی به نام فلسطینی‌ها اتخاذ کرده‌اند اما اشغال قدس توسط رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۶۷ این روند را قطع کرده است.
به گفته یک منبع آگاه، تفاوت بین این اسناد و اسناد سابقی که اردن ماه آوریل تحویل داد در این است که در اسناد سابق آمده بود که اردن قصد داشت مالکیت این زمین‌ها را به فلسطینی‌ها واگذار کند اما اسناد جدید نشان می‌دهد که در عمل اقداماتی برای انتقال این مالکیت صورت گرفته و اگر رژیم صهیونیستی در جنگ ۱۹۶۷ شهر قدس را اشغال نمی‌کرد، روند قانونی این کار تکمیل می‌شد.
براساس این اسناد، مارس ۱۹۶۷ یعنی سه ماه قبل از شروع جنگ، اهالی الشیخ جراح اطلاعیه ای را دریافت کردند مبنی بر اینکه کارمند ثبت اسناد املاک برای اندازه‌گیری زمین‌های آنها خواهد آمد، یک ماه بعد اعلام شد این کار انجام شده و اکنون باید این املاک ثبت رسمی شوند.
بر اساس گزارشات مطبوعاتی، این اسناد اردن با نظر یک مقام ارشد سابق در دادستانی نظامی رژیم صهیونیستی که در کرانه باختری کار کرده، تأیید شده است و همین امر تاکیدی بر این مساله است که براساس این اسناد می توان نتیجه گرفت اخراج فلسطینی‌ها از منازلشان غیرقانونی است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari