ده‌ها تن از قربانیان تروریسم و خانواده‌های کشته‌ شده‌ها امروز، دوشنبه در مرکز شهر موصل در استان نینوا تظاهرات اعتراضی برگزار کرده و خواستار ما به تفاوت حقوق‌شان شده و مقامات دولت فدرال و دولت‌های محلی را به بی‌توجهی به وضعیت‌شان متهم کردند.
به گزارش ایسنا، به نقل از شفق نیوز، ده‌ها تن از خانواده‌های قربانیان تروریسم و خانواده‌های کشته‌ شده‌های حملات داعش تظاهرات اعتراضی را مقابل ساختمان اداره شهدای نینوا در محله االبکر در شرق موصل در اعتراض به در حاشیه بودن و اهمال کاری نسبت به وضعیت‌شان برگزار کردند.
این اولین تظاهرات اعتراضی در شهر موصل از ۲۱ ژوئن ۲۰۱۷ است.
معترضان گفتند، دو دولت محلی و فدرال اهمیت درستی به مطالبات و حقوق آنها نمی‌دهند.
احمد صاحب ۳۰ ساله که اصابت یک خمپاره باعث شده ویلچرنشین شود، می‌گوید: هیچ حقوق و مابه تفاوت آن یا قطعه زمینی دریافت نکرده‌ام هر بار می‌گویند هیچ چیزی تخصیص داده نشده است.
احمد می‌افزاید: کسانی هستند که از طریق واسطه‌ها و نفوذ به مزایایی دست می‌یابند.
عبدالعزیز محمود یکی از اعضای خانواده شهدا اشاره کرد، به رغم تکمیل شدن معامله از سال‌ها پیش هیچ قطعه زمینی دریافت نکرده است. او از دولت محلی در این باره انتقاد کرد که زمین‌ها را در مناطقی به خانواده‌های شهدا داده که مناسب زندگی نیستند در حالی‌که زمین‌های ویژه و با موقعیت خوب به افراد با نفوذ اعطا شده است.
قیصر ادیب مدیر بخش قربانیان تروریسم در مدیریت شهدای نینوا می‌گوید، اداره همچنان حقوق خانواده‌های شهدا و قربانیان تروریسم را مطالبه می‌کند و دولت محلی وعده‌هایی داده و کاری نمی‌کند.
ادیب افزود: خانواده‌های شهدا و قربانیان منتظر قول‌های واقعی هستند و معترضان از سازمان بازنشستگی ملی می‌خواهند ما به تفاوت حقوق‌ را به خانواده‌های مصدومان و شهدا بپردازد. بسیاری از آنها به این حقوق نیاز دارند و حتی برخی جانبازان و معلولان نیاز به عمل جراحی دارند اما این حقوق‌ها از ۲۰۱۹ پرداخت نشده است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *