منابع از حمله‌ راکتی به نیروهای قسد در نزدیکی میدان نفتی العمر در دیرالزور خبر دادهو اعلام کردند جنگنده‌های آمریکایی بر فراز منطقه دیده شدند.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری المیادین، در حمله راکتی در نزدیکی میدان نفتی العمر در دیرالزور، مقر نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) تحت حمایت آمریکا که اشغالگران آمریکایی به شکل غیرقانونی از آن به عنوان پایگاهی نظامی استفاده می‌کنند، هدف قرار گرفت.
برخی منابع محلی اظهار کردند: گروهی مسلح که به نظر می‌رسد از عشایر عربی منطقه باشند با راکت یکی از پایگاه‌های قسد در شهرک الشحیل را هدف قرار دادند.
پس از این حمله صدای خودروهای آمبولانس شنیده شده و همزمان جنگنده‌ها و پهپادهای آمریکایی بر فراز منطقه به پرواز درآمدند.
برخی منابع محلی نیز به خبرگزاری اسپوتنیک گفتند: استحکامات نظامی آمریکا شامل تجهیزات نظامی، موشک و مهمات جنگی از خاک عراق به سمت پایگاه “کارگاه گازی کونیکو” منتقل شدند.
پایگاه ائتلاف ضد داعش در میدان نفتی العمر ژوئیه گذشته هدف حمله چند راکت قرار گرفت و نیروهای قسد گروهک‌های داعش را مسؤول آن حمله دانستند.
برخی منابع المیادین نیز چهارم ژوئیه گزارش دادند صدای چهار انفجار از داخل یک پایگاه آمریکایی در خاک سوریه که در آن سربازان آمریکایی، انگلیسی و فرانسوی حضور داشتند، شنیده شد.
منابع یاد شده اظهار کردند که دو خمپاره به شهر مسکونی به داخل پایگاه میدان نفتی العمر در دیر الزور شلیک شدند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari