وزرات خارجه رژیم صهیونیستی ضمن لفاظی و ایراد اتهام علیه ایران، حضور مقام دیپلماتیک اتحادیه اروپا در مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب ایران را اقدامی چاپلوسانه از جانب این اتحادیه قلمداد کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تایمز اسرائیل، تصمیم اتحادیه اروپا مبنی بر اعزام «انریکه مو را» مقام دیپلماتیک و دبیرکل سرویس اقدام خارجی این اتحادیه برای حضور در مراسم شروع به کار آیت الله رئیسی، رئیس جمهور منتخب ایران به تهران مقامات رژیم صهیونیستی را بهت زده کرده است.
وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی در همین رابطه در بیانیه‌ای مدعی شد که این تصمیم اتحادیه اروپا را محکوم می‌کند و آن را نمایشی شرم آور از یک قضاوت ضعیف قلمداد کرد.
این وزارتخانه با لفاظی و اتهام زنی علیه ایران، طبق روال همیشه پا را از حد فراتر گذاشت و گفت: حضور نماینده اتحادیه اروپا در مراسم تحلیف (رئیس جمهور منتخب ایران) در پی آن صورت می‌گیرد که بیش از چند روز از اینکه ایران دو شهروند غیرنظامی کشورهای عضو این اتحادیه را در یک اقدام تروریستی علیه کشتیرانی غیرنظامی کشته است، نمی‌گذرد.
منابع خبری پیشتر اعلام کردند که اتحادیه اروپا قرار است انریکه مو را مقام دیپلماتیک و دبیرکل سرویس اقدام خارجی این اتحادیه را که در گفتگوهای هسته‌ای با ایران نیز مشارکت داشته، برای حضور در مراسم شروع به کار آیت الله رئیسی، رئیس جمهور منتخب ایران به تهران اعزام کند.
این خبر را «لورنس نورمان»، خبرنگار وال استریت ژورنال اعلام کرد و گفته است حضور این مقام اروپایی با توجه به چند موضوع از جمله حادثه اخیر حمله به یک نفتکش اسرائیلی در دریای عمان و همچنین ادامه تحریم‌های آمریکا علیه ایران و در نهایت در میانه توقف گفتگوهای هسته‌ای دارای اهمیت دو چندان است.
خبرنگار وال استریت ژورنال همچنین به نقل از یک سخنگوی اتحادیه اروپا تاکید کرد که برای بروکسل مهم است که با دولت جدید وارد تعامل دیپلماتیک شود و پیام‌های مستقیم مهمی به تهران ارسال شود.
پیشتر «سعید خطیب‌زاده»، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تصریح کرده بود که چند ده هیئت در سطح رؤسای جمهور و دولت‌ها، رؤسای مجالس، وزرای خارجه و فرستاده‌های ویژه عازم تهران هستند، که نشان از مقبولیت و مشروعیت کشورمان در عرصه بین‌المللی است.
مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ایران، سه‌شنبه ۱۲ مردادماه با حضور رهبر انقلاب و جمعی از مسئولان و کارگزاران نظام در حسینیه امام خمینی (ره) در حال برگزاری است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari