رئیس پارلمان عراق در سفر به امان با عبدالمنعم العودات همتای اردنی خود دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، محمد الحلبوسی رئیس پارلمان عراق در سفر به امان با عبدالمنعم العودات همتای اردنی خود دیدار و گفت‌وگو کرد.
الحلبوسی به همراه هیات همراه در مقر پارلمان اردن نشستی برای بررسی راهکارهای تقویت مناسبات دوجانبه، تداوم همکاری مشترک در زمینه امنیتی، اقتصادی و سیاسی و حمایت از سرمایه‌گذاری در دو کشور و همکاری در حوزه بهداشتی برای گذر از بحران کرونا برگزار کرد.
دو طرف در ادامه بر اهمیت همکاری پارلمانی برای حمایت از خروجی نشست سه‌جانبه (مصر، اردن و عراق) و همکاری دوجانبه برای تقویت دیپلماسی پارلمانی و هماهنگی مشترک و یکپارچه‌سازی مواضع در قبال مسائل مهم در همه محافل بین‌المللی تاکید کردند.
الحلبوسی همچنین از حمایت اردن و ملک عبدالله دوم از عراق در مقابله با چالش‌ها و تحکیم روابط دوجانبه و همکاری در همه زمینه‌ها در راستای منافع مشترک دو کشور و تحقق توسعه و ثبات قدردانی کرد.
از سوی دیگر، رئیس پارلمان اردن ضمن تشریح موضع ملک عبدالله دوم و مردم این کشور در حمایت از عراق و یکپارچگی ارضی این کشور، قدرت عراق در مقابله با تروریسم و تحقق پیروزی را تبریک گفت و تاکید کرد که اردن از فرایند دموکراتیک در عراق و برگزاری انتخابات زودهنگام آتی حمایت می‌کند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.