دادگاه فدرال آلمان از محکومیت یک زن آلمانی – ایتالیایی به جرم انجام فعالیت های جاسوسی برای دولت چین از سال ۲۰۱۰ به این سو خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسوشیتد پرس، دادستان دادگاه فدرال آلمان از محکوم شدن یک زن اروپایی به جرم جاسوسی برای چین در در این کشور خبر داد.
بر اساس این گزارش، به گفته دادستانی فدرال آلمان، این زن که تابعیتی ایتالیایی – آلمانی دارد، «کلارا. کِی» نام داشته و از سوی دادگاه به تحمل هفت سال حبس محکوم شده است.
بنا بر اطلاعات اعلام شده از سوی دادستانی فدرال آلمان، محکوم یاد شده، همسر فردی به نام «کلاوس. ال» بوده که وی نیز بنا به اتهامی مشابه، ماه گذشته در دادگاه مونیخ محکوم شد.
دادستانی فدرال، کلارا. کی را به مباشرت در جرم همسر خود مبنی بر انجام فعالیت های جاسوسی از سال ۲۰۱۰ برای دولت چین محکوم کرده و معتقد استد این زوج، زمانی که برای یک ارائه علمی در سال ۲۰۱۰ راهی شانگهای شده بودند، توسط سرویس اطلاعاتی این کشور به عنوان جاسوس به کار گرفته شده اند.
به گفته دادگاه، از آنجا که زوج یاد شده از مدیران و اعضای اتاق فکرهای بزرگ آلمان بوده اند، اطلاعات با ارزشی در اختیار سرویس اطلاعاتی چین قرار داده اند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.