وزارت دفاع جمهوری آذربایجان با انتشار بیانیه ای از درگیری مرزی با ارمنستان در جمهوری خودمختار «نخجوان» خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان با انتشار بیانیه ای از درگیری مرزی با ارمنستان در جمهوری خودمختار «نخجوان» خبر داد.
در این ارتباط وزارت دفاع جمهوری آذربایجان گفت: در دوم آگوست، ساعت ۰۳.۲۷ صبح به وقت محلی واحدهای نیروهای مسلح ارمنستان با استفاده از سلاح‌های سبک مواضع ارتش جمهوری آذربایجان را در منطقه حیدرآباد واقع در جمهوری خودمختار نخجوان هدف قرار دادند.
در این بیانیه اما اشاره‌ای به تلفات این درگیری و تیراندازی مرزی نشده است.
جمهوری آذربایجان همچنین افزوده است که به حملات شب گذشته پاسخ داده است.
این دومین تنش مرزی پی در پی میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان طی امروز و دیروز در منطقه نخجوان است.
روز گذشته نیز وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرده بود که واحدهای نیروهای نظامی ارمنستان در مواضع نزدیک به روستای «آرازدین» در ناحیه «ودی» به سمت مواضع نیروهای ارتش آذربایجان در ناحیه‌ای در منطقه خودمختار «نخجوان» تیراندازی کرده اند.
در حالی که منطقه قفقاز طی حداقل سه ماه گذشته تا حدودی به آرامش نسبی دست یافته بود، به تازگی تنش مرزی میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان بالا گرفته است.
گفتنی است، در پایان سپتامبر سال ۲۰۲۰ با آغاز جنگ در قره باغ کوهستانی و تبدیل شدن آن به یک درگیری طولانی مدت میان نظامیان آذربایجان و ارمنستان دو طرف متحمل تلفات غیرنظامی فراوانی شدند.
با این حال، تلاش‌های بسیار طرفین برای انعقاد آتش بس سرانجام در شب دهم نوامبر ۲۰۲۰ به ثمر رسید و جمهوری آذربایجان و ارمنستان در نهایت با وساطت مسکو توافق کردند که تبادل آتش را کاملاً متوقف کرده و زندانیان و اجساد کشته شدگان را مبادله کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari