نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین امروز تصریح کرد: پشت پرده تناقض‌گویی انگلیس و آمریکا در اتهام‌زنی به ایران چیست؟
به گزارش خبرگزاری مهر، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین با انتشار پیامی توئیتری در اشاره به اتهام زنی های واشنگتن و لندن به تهران پیرامون حمله به کشتی اسراییلی در دریای عمان اعلام کرد: متوجه تناقض در بیانیه‌های صادره از سوی وزارت خارجه آمریکا و وزارت خارجه انگلیس در روز اول ماه آگوست (دیروز یکشنبه) در خصوص حمله به «مرسر استریت» شدید؟
نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین در این باره نوشت: آمریکا (اعلام کرد): «ما اطمینان داریم ایران این حمله را انجام داده است». انگلیس محتاط‌تر بود: «به احتمال زیاد» (ایران این اقدام را انجام داده است).
وی در ادامه اضافه کرد: چه چیزی پشت این مسئله قرار دارد؟
پشت پرده تناقض‌گویی انگلیس و آمریکا در اتهام‌زنی به ایران چیست؟
در پی ادعاهای واهی نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر دست داشتن تهران در حمله به نفتکش این رژیم در دریای عمان، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه ایالات متحده تنها با بیان اینکه «اطلاعات موجود می‌باشد!» مدعی شد که واشنگتن به دست داشتن ایران در حمله روز سی اُم ژوئیه به نفتکش رژیم صهیونیستی موسوم به «مرکر استریت» در سواحل عمان اطمینان دارد.
وی پس از طرح این ادعای بی اساس گفت که برای این اقدام هیچ توجیهی وجود ندارد و بدون ارائه جزئیات بیشتر قول داد که ایالات متحده به این اقدام «واکنش مقتضی نشان خواهد داد».
«دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس هم دیروز با «غیرقانونی و سنگدلانه خواندن این حمله» مدعی شد که انگلیس و متحدانش در حال طراحی یک واکنش هماهنگ به آن هستند!
این در حالی است که مقامات تهران قویاً این اتهام‌ها را رد کرده و آن را «بی اساس» می‌خوانند و با زیر سوال بردن اعتبار ادعاهای رژیم صهیونیستی در خصوص این حمله، تأکید می‌کنند که «هرکجا که این رژیم [صهیونیستی] رفته، با خود بی ثباتی، ترور و خشونت را به ارمغان آورده است».
این در حالیست که یک کشتی در آخرین دقایق پنجشنبه شب در شمال شرقی جزیره «مصیره» در دریای عمان هدف حمله قرار گرفت. وزارت دفاع انگلیس بعداً با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که کشتی هدف قرار گرفته شده در دریای عمان یک کشتی تجاری متعلق به رژیم صهیونیستی بوده است.
منابع خبری همچنین گفتند که «ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در غرب آسیا» نیز به درخواست‌ها برای پاسخگویی در ارتباط با این حمله پاسخی نداده است.
همچنین خبرنگار شبکه صهیونیستی «کان» بیانیه‌ای را از سوی مالک کشتی هدف قرار گرفته در دریای عمان منتشر کرد. این بیانیه از سوی شرکت «زودیاک ماریتایم» مالک کشتی آسیب دیده اسرائیلی منتشر شده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari