سفیر چین در دمشق بر گسترش روابط با سوریه و حمایت از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی این کشور تاکید کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «فنگ بیائو» سفیر چین در سوریه روابط دو کشور را دوستانه توصیف کرد و افزود که این روابط طی مرحله جدید گسترش خواهد یافت و منافع بیشتری نصیب مردم دو کشور خواهد شد.
روزنامه الوطن سوریه در مقاله ای به مناسبت ۶۵ امین سالروز برقراری روابط بین دو کشور نوشت: بیاو گفت که سوریه از نخستین کشورهای عربی بود که با چین روابط دیپلماتیک برقرار کرد و پکن همچنان از تلاش های سوریه برای حفظ حاکمیت ملی و تمامیت ارضی خود حمایت می کند.
سفیر چین همچنین افزود که پکن تا کنون ۱۰ مرتبه در شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه قطعنامه های ضد سوری از حق وتو استفاده کرده است.
بیائو در عین حال بر پیشبرد روند سیاسی در سوریه تاکید کرد و از جامعه بین الملل خواست تمام تحریم های یکجانبه و محاصره اعمالی علیه سوریه را فوراً لغو کند.
سفیر چین افزود که سوریه همچنان از مهمترین شرکای اقتصادی و تجاری این کشور در غرب آسیا است و چین قبل از حوادث سال ۲۰۱۱ سوریه دومین کشور بزرگ صادر کننده به این کشور بود.
بیائو تاکید کرد که علیرغم تحریم های آمریکا و کشورهای غربی، چین همچنان مهمترین شریک تجاری سوریه است و پکن تا کنون ۲ میلیارد و ۴۰ میلیون یوآن را در زمینه های مختلف به سوریه کمک اقتصادی کرده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari