در نتیجه ۲ دهه اشغالگری نیروهای خارجی به سرکردگی تروریست های آمریکایی در افغانستان، کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان از کشته شدن ۱۶۷۷ غیرنظامی در نیمه نخست امسال و زخمی شدن ۳۶۴۴ تَن خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان امروز دوشنبه با انتشار گزارشی اعلام کرد که در نیمه‌ نخست سال ۲۰۲۱ میلادی، یک هزار و ۶۷۷ غیرنظامی افغان در نتیجه خشونت‌ها و درگیری‌های مختلف جان باخته‌ اند و ۳ هزار و ۶۴۴ تَن دیگر نیز زخمی شده اند.
در گزارش کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان همچنین آمده است که در نتیجه حدود هزار و ۶۰۰ حادثه خشونت‌بار، ۱۵۴ زن و ۳۷۳ کودک کشته شدند. همچنین ۳۵۰ زن و ۱۰۸۳ کودک نیز زخمی شده اند.
طبق گزارش مذکور، از مجموع تلفات غیرنظامیان در سال جاری، ۵۶ درصد توسط گروه طالبان، ۲۲ درصد عاملان نامعلوم، ۱۵ درصد توسط نیروهای دولتی و ۷ درصد نیز توسط گروه تروریستی داعش جان باخته‌اند.
این در حالیست که در گزارش کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان به جنایت های منشعب از ۲ دهه اشغالگری نیروهای خارجی به سرکردگی تروریست های آمریکایی در این کشور هیچگونه اشاره ای نشده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.