حزب‌الله لبنان اعلام کرد، در سالروز انفجار بندر بیروت در چهارم اوت این فاجعه ملی عظیم که لبنان و لبنانی‌ها را در ماتم فرو برد این حزب بار دیگر گرم‌ترین تسلیت‌ها و صادقانه‌ترین نشانه‌های همدلی را به خانواده‌های عزیز شهدا و تمام مجروحانی که امیدوارند شفای کامل بگیرند، ابراز می‌دارد و با همه متضرران اعلام همبستگی می‌کند و درد شدید و رنج‌های لبنانی‌ها را در آن ساعات دشوار که چون ابری سیاه آسمان کشور ما را پوشاند و پیامدهای آن در تمام سطوح همچنان باقی است، متذکر می‌شود.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، حزب‌الله لبنان به مناسبت اولین سالگرد فاجعه انفجار بندر بیروت بر لزوم همبستگی لبنانی‌ها برای عبور از این رنج دردآور تاکید کرد.
این حزب افزود: باید تلاش جدی برای دستیابی به رسیدن به حقیقت کامل، شفاف و صادقانه بدون سوء استفاده سیاسی و تسویه‌حساب‌ها و درگیری‌های داخلی تنگ‌نظرانه که اهداف خبیثانه‌ای را دنبال می‌کنند، انجام بگیرد که مهمترین این اهداف کشف نشدن حقیقت و از بین رفتن مسؤولیت‌ها و به تبع آن ممانعت از بازخواست و محاکمه مقصران و مرتکبان این جنایت وحشتناک است.
این حزب از طرف‌های قضایی مربوطه خواست با این مساله بزرگ ملی به نحو احسن و درخور برخورد کرده و بدور از فشارها و منافع به مسؤولیت‌شان عمل کنند. باید واقعیات به طور کامل در برابر افکار عمومی لبنان و جهان مشخص شوند. باید جلوی بازی‌های داخلی و سوء استفاده خارجی، اتهام زنی‌ها و خدشه دار کردن  واقعیت و عدالت و آلام لبنانی‌ها و سرنوشت‌شان را گرفت.  

انتهای پیام

source

توسط jahankhabari