جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اظهار کرد، اندرو کومو، فرماندار نیویورک در پی یک گزارش دادستان کل این ایالت مبنی بر اذیت و آزار جنسی ۱۱ زن از سوی این فرماندار دموکرات، باید از سمتش استعفا دهد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به خبرنگاران در کاخ سفید گفت: من فکر می‌کنم او باید استعفا دهد.
روز سه شنبه لتیسیا جیمز، دادستان کل نیویورک از نتایج تحقیقاتی پرده برداشت که نشان میدهد کومو چندین زن را به اشکال مختلف مورد اذیت و آزار جنسی قرار داده است.
بایدن پیشتر گفت، اگر تحقیقات مشخص کنند که کومو به شکل نامناسبی عمل کرده، خواستار استعفایش خواهد شد. روز سه شنبه بایدن گفت، پای آن نظراتش مبنی براینکه خواستار کناره گیری این فرماندار دموکرات می‌شود، ایستاده است.
این تحقیقات دریافت که کومو ۱۱ زن را به اشکال مختلف مورد اذیت و آزار جنسی قرار داده و و فضای کار “مسموم” با نقض قوانین ایجاد کرده است.
کومو در یک بیانیه از پیش ضبط شده بعد از انتشار یافته‌های یک تحقیقات مستقل پنج ماهه از سوی دادستان کل نیویورک، انجام کارهای نامناسب از سوی خود را رد و تصریح کرد که قصد استعفا ندارد.
این تحقیقات مدنی مستقیما منجر به طرح اتهامات کیفری علیه کومو نخواهند شد.
از سوی دیگر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا هم در ارتباط با این اتهامات اذیت و آزار جنسی مطرح شده علیه کومو، استعفای این فرماندار دموکرات نیویورک را خواستار شد.
به گزارش اسپوتنیک، پلوسی در بیانیه‌ای گفت: من در ضمن تصدیق علاقه او به نیویورک و احترام به سمتی که او در اختیار دارد، از این فرماندار می‌خواهم استعفا دهد.
همچنین چاک شومر، رهبر اکثریت سنای آمریکا و سناتور کرستن گیلیبراند که هر دو ایالت نیویورک را نمایندگی می‌کنند، در بیانیه‌ای خواستار استعفای کومو شده و تصریح کردند که مردم نیویورک شایسته رهبرانی بهتر هستند و هیچ مقام منتخبی بالاتر از قانون نیست.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari