میشل عون در سخنرانی خطاب به لبنانی‌ها در آستانه چهارم اوت و اولین سالگرد انفجار بندر بیروت به روح تمام کشته‌های این فاجعه عظیم درود فرستاد و با زخمی‌ها و متضرران و کسانی که عزیزی و یا منزلی و اموالی را در این حادثه از دست دادند، همدردی کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، میشل عون، رئیس‌جمهوری لبنان اظهار کرد: من مقابل پایداری ملت که تمام مصیبت‌ها در مقابل آنها جمع شده خم می‌شوم و سر تعظیم فرود می‌آورم.
او اشاره کرد: از صمیم قلبم به پایتخت محبوب‌مان بیروت می‌گویم حقیقت روشن خواهد شد و هر گناهکاری جزایش را خواهد دید و بار دیگر بلند خواهی شد. 
رئیس‌جمهوری لبنان اشاره کرد، در چهارم اوت سال گذشته بیروت پاره شد و قلب‌های بسیاری شکسته شد افراد بیگناهی از دست رفتند که اگر این همه روی هم انباشته شدن اهمال‌کاری‌ها، بی‌مسؤولیتی‌های بسیاری طی سال‌ها و در سطوح مختلف صورت نمی‌گرفت آنها از دست نمی‌رفتند. مسؤولان می‌توانستند خطر موادی که منجر به این فاجعه شد برطرف کنند.
عون تاکید کرد، او دردهای خانواده‌ها و دوستانی که عزیزان‌شان را در انفجار از دست دادند، درک می‌کند و خودش را از کسانی می‌داند که عزیزترین‌شان را در آن روز از دست دادند.
او اضافه کرد: من خشم به حق مردم را درک می‌کنم. خشمی که روزهای سخت آن را دوچندان کرده است. اگر با گفته و عمل احساس نمی‌کنند اما از طریق تدابیر عملی مواخذه آغاز شده است و محاکمه‌های مقصران در انفجار انجام خواهد شد. 
عون تاکید کرد، با نخست‌وزیر مکلف طبق قانون اساسی برای برداشتن تمام موانع تشکیل دولت نجات بخش تلاش خواهد کرد.
او تصریح کرد: با خانواده‌های شهدا عهد می‌بندم خون‌هایی که ریخته شده هدر نخواهند شد و واقعیت مشخص خواهد شد و مسؤولان این فاجعه قصاص عادلانه‌ای دریافت خواهند کرد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari