سازمان پیمان آتلانتیک شمالی نیز در ادامه ماجرای نفتکش «مرسر استریت»، به کارزار ضد ایرانی صهیونیست ها پیوست.
به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در هماهنگی با رژیم صهیونیستی، آمریکا، انگلیس، کانادا و رومانی به کارزار اتهام زنی علیه ایران پیوست.
ناتو با توجه به حادثه حمله به نفتکش اسرائیلی «مرسر استریت» که پنجشنبه شب در دریای عمان رخ داد؛ طی بیانیه ای مدعی شد: به متحدانی می پیوندیم که این حمله را به شدت محکوم کرده اند. آزادی دریانوردی برای متحدان ناتو حیاتی است و باید طبق قوانین بین الملل رعایت شود. آمریکا، انگلیس و رومانی به این نتیجه رسیده اند که به احتمال بسیار زیاد ایران مسئول این حادثه است. متحدان ما از بابت اقدامات بی ثبات کننده ایران نگران هستند و از تهران می خواهند که به تعهدات بین المللی خود پایبند باشد.
این در حالی است که سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با انتشار مطلبی در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشت: ایران به عنوان ضامن امنیت خلیج فارس بیانیه‌های تحریک‌آمیز و به صورت هماهنگ طراحی‌شده از سوی انگلستان و آمریکا را قویاً محکوم می‌کند.
وی افزود: آن‌ها که درباره حملات تروریستی مکرر به کشتی‌های ایرانی سکوت کرده بودند، حالا بی‌پایه و اساس به ایران اتهام‌زنی می‌کنند. هر گونه ماجراجویی ضد ایرانی پاسخی فوری و قاطع دریافت خواهد کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari