منابع امنیتی به المنار گفتند، ارتش لبنان در حین ایجاد یک ایست بازرسی در محله زوق مصبح و تفتیش عابران یک خودرو را توقیف کرد که در آن جعبه گلوله و ماسک ضد گاز بود.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه المنار، ارتش لبنان راس ساعت ۱۳:۴۰ به وقت این کشور یک خودرو را شناسایی و توقیف کرد که در آن جعبه گلوله و ماسک‌های ضد گاز بود.
در عین حال در محله زوق مصبح نوعی درگیری بین نیروهای ارتش لبنان و تظاهرکنندگان در حالی‌ که ارتش فردی به نام الی هیکل که در خودرواش جعبه گلوله یافت شده بود بازداشت کرد، رخ داد. نیروهای ارتش همچنین شش ماسک ضد گاز از چندین خودرو کشف کردند.
همچنین فرماندهی ارتش لبنان اعلام کرد: یگان‌های ارتش مستقر در مناطق مختلف لبنان تعدادی جوان را که در حال رفتن برای مشارکت در اولین سالگرد انفجار بندر بیروت بودند و مقادیر مهمات و اسلحه با خود حمل می‌کردند، بازداشت کردند.
لبنانی‌ها قرار است امروز اولین سالگرد انفجار بندر بیروت را که به مرگ بیش از ۲۰۰ تن و تخریب محله‌های شهر منجر شد و بر فروپاشی اقتصادی لبنان افزود، گرامی بدارند. آنها خواستار عدالت بوده از عدم مواخذه مسؤولان این فاجعه شکایت دارند.
در این راستا احزاب مخالف و گروه‌های فعال که در جریان اعتراضات ۲۰۱۹ علیه طبقه حاکم تاسیس شدند خواستار تظاهرات در محله‌های بیروت با شعار “عدالت اکنون” شده‌اند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari