رئیس پارلمان تونس با اشاره به تحولات اخیر این کشور، تصریح کرد: باید اقدامات «قیس سعید» را به فرصتی برای ایجاد اصلاحات تبدیل کنیم.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، «راشد الغنوشی» رئیس پارلمان تونس جدیدترین مواضع خود در قبال آخرین تحولات این کشور را اعلام کرد و گفت: باید اقدامات «قیس سعید» را به فرصتی برای ایجاد اصلاحات تبدیل کنیم.
بر اساس این گزارش، رئیس پارلمان تونس همچنین تصریح کرد: شرایط کنونی اقتضا می‌کند که مرحله‌ای از مراحل «تحول دموکراتیک» در کشور را رقم بزنیم. چندی پیش «ریاض الشعیبی» مشاور سیاسی «راشد الغنوشی» رئیس پارلمان و رئیس حزب النهضه تونس اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی در خصوص اقامت اجباری الغنوشی را رد کرد.
الشعیبی در این زمینه تصریح که این شایعات بی‌پایه و اساس است. پیشتر فعالان طرفدار رئیس جمهور تونس در شبکه‌ها اجتماعی با انتشار مطالبی در شبکه‌های اجتماعی مدعی شدند که الغنوشی تحت اقامت اجباری قرار دارد.
اخیراً رئیس جمهور تونس اقدام خود در برکناری نخست وزیر و تعلیق پارلمان این کشور را مطابق با مفاد قانون اساسی دانست. قیس سعید گفت: اقدام من کودتا نبود بلکه اجرای مفاد قانون اساسی بود. اوضاع در نهادهای دولت به حدی رسیده بود که دیگر قابل قبول نبود. وی افزود: من نمی‌خواهم حتی یک قطره خون ریخته شود، از مردم تونس می‌خواهم که آرامش خود را حفظ کرده و به اقدامات تحریک آمیز پاسخ ندهند. برخی قصد دارند انقلاب مردم را مصادره کرده و بر اراده ملت مسلط شوند.
سعید در دیدار با رهبران سندیکاها و نهادهای کارگری تونس با بیان اینکه تونس مراحل تاریخی و سختی را پشت سر می‌گذارد، افزود که وی بخاطر ملت مسئولیت کامل را خواهد پذیرفت. رئیس جمهور تونس ادامه داد: علیرغم هشدارهای مکرر، صبرمان تمام شد و کارد به استخوان رسید. در بسیاری از مناسبت‌ها می‌توانستم هر شخصی را برای تشکیل کابینه انتخاب کنم اما می‌دانستم که از مقبولیت اکثریت برخوردار نیست.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari