وزیر حمل و نقل جمهوری چک طی سخنانی، خطای انسانی را عامل برخورد دو قطار مسافربری این کشور دانست که صبح امروز در مسیر پراگ – مونیخ با یکدیگر برخورد کردند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزیر حمل و نقل جمهوری چک طی سخنانی، خطای انسانی را عامل برخورد دو قطار مسافربری این کشور دانست که صبح امروز در مسیر پراگ – مونیخ با یکدیگر برخورد کردند.
بر اساس این گزارش، «کارل هاولیچک» در گفتگو با خبرنگاران گفت: به قطار (مسافربری) قرار بود متوقف شود. علائم داده شد، اما توقف نکرد و به حرکت خود ادامه داد و نهایتاً با قطار مسافربری تصادف کرد. تمامی نیروها کار خود را انجام دادند؛ اما شما همیشه نمی توانید از بروز خطای انسانی جلوگیری کنید.
وی همچنین افزود: ما اکنون به دنبال دستیابی به جزئیات سانحه هستیم. در حال حاضر، دقیقاً نمی توانیم بیان کنیم که مشکل از بخش فنی بوده یا اپراتور قطار.
لازم به ذکر است حادثه برخورد دو قطار مسافربری در نزدیکی شهر «پیلسن» جمهوری چک که امروز چهارشنبه رخ داد، دهها تن زخمی و مجروح بر جای گذاشت.
به گفته برخی منابع خبری، تاکنون دست کم دو نفر کشته و ۵۰ تن دیگر زخمی شده اند.
پلیس چک گزارش داده است که بالگردهای امدادی این کشور برای کمک به مجروحان این حادثه در صحنه حاضر شده اند. سرویس های امدادی به همراه نیروهای آتش نشانی نیز جهت امدادرسانی در محل سانحه حضور دارند.
این حادثه حدود دو ساعت پیش رخ داده است. گفته می شود «کارل هاولیچک» وزیر ترابری چک نیز عازم محل حادثه است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.