روسیه به ورود شورای امنیت به مسئله حادثه برای یک کشتی اسرائیلی در دریای عمان واکنش نشان داد و برخی تحلیل ها از سوی منابع صهیونیستی را رد کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «دیمیتری پولیانسکی» معاون اول نمایندگی روسیه در سازمان ملل به ورود شورای امنیت به مسئله حادثه برای یک کشتی اسرائیلی در دریای عمان واکنش نشان داد.
این دیپلمات روسی درباره بررسی حادثه برای کشتی «مرسر استریت» در دریای عمان گفت: اطلاعات ادعا شده اخیر از سوی تل آویو و برخی کشورها متناقض و بر پایه حدس و گمان است.
با این حال معاون اول نمایندگی روسیه در سازمان ملل تاکید کرده که مسکو در حال بررسی جزئیات است، هرچند تحلیل‌های زیادی که بر حدس و گمان بیان می‌شود، از سوی کرملین رد می‌شود تا حقایق معلوم و روشن گردد.
از روز پنجشنبه هفتم مردادماه که کشتی «مرسر استریت» متعلق به یک شرکت اسرائیلی در دریای عمان دچار سانحه شد، برخی رسانه‌های منطقه‌ای و غربی بلافاصله انگشت اتهام را به سوی ایران گرفته مدعی شدند پهپادهای ایرانی این کشتی را هدف قرار داده‌اند.
این ادعای غیرواقعی که تاکنون هیچ‌گونه مدرک و سندی برای تأیید آن ارائه نشده است موج اتهامات واهی از سوی مقامات غربی و صهیونیستی علیه ایران را به‌دنبال داشته است و همچنان نیز ادامه دارد.
از سوی دیگر سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با انتشار مطلبی در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشت: ایران به عنوان ضامن امنیت خلیج فارس بیانیه‌های تحریک‌آمیز و به صورت هماهنگ طراحی‌شده از سوی انگلستان و آمریکا را قویاً محکوم می‌کند.
وی افزود: آن‌ها که درباره حملات تروریستی مکرر به کشتی‌های ایرانی سکوت کرده بودند، حالا بی‌پایه و اساس به ایران اتهام‌زنی می‌کنند.
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تأکید کرد: هرگونه ماجراجویی ضدایرانی پاسخی فوری و قاطع دریافت خواهد کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari