شرکت تولید فناوری های نظامی «بایکار» ترکیه طی مراسمی، بخشی از جزئیات فنی نخستین جنگنده تولید ترکیه که قرار است تا سال ۲۰۲۳ روانه بازار صنایع دفاعی شود را منتشر کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی صباح، شرکت تولید فناوری های نظامی «بایکار» ترکیه طی مراسمی، بخشی از جزئیات فنی نخستین جنگنده تولید ترکیه که قرار است تا سال ۲۰۲۳ روانه بازار صنایع دفاعی شود را منتشر کرد.
بر اساس این گزارش، «سلجوک بایراکتار» مدیر عامل شرکت بایکار که در نشست هوا – فضای دانشکده هوانوردی «گبزه» شرکت کرده بود، برخی از مشخصات این جت جنگنده را در قالب اینفوگرافی رونمایی کرده و در خصوص آن توضیح داد.
بر اساس اطلاعات منتشر شده، این جنگنده که هنوز نامی برای آن تعیین نشده، قادر به هدف گیری اهداف چندگانه دشمن از جمله جنگ افزارهای موشکی زمینی و هوایی بوده و وزنی معادل ۵۵۰۰ کیلوگرم خواهد داشت.
همچنین ظرفیت ترابری این جنگنده نیز حدود ۱۵۰۰ کیلوگرم اعلام شده است. جنگنده مذکور همچنین قابلیت ۵ ساعت پرواز مداوم و همچنین ۸۰۰ کیلومتر در ساعت، سرعت خواهد داشت.
به گفته شرکت سازنده، قابلیت دید جنگنده ساخت شرکت بایکار از سوی نیروهای دشمن بسیار کم بوده و از قدرت مانور بسیار بالایی برخوردار خواهد بود.
لازم به ذکر است، شرکت بایکار پیشتر اعلام کرده بود که جنگنده تولید این شرکت، نسخه بومی سازی شده جنگنده آمریکایی اف – ۳۵ محسوب می شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *