نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد با اشاره به سیاسی شدن کار سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی گفت: برخی اعضای سازمان ملل اتهامات گمراه کننده ای علیه دمشق مطرح می کنند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری سانا، «بسام صباغ» نماینده دائم سوریه در سازمان مل متحد اعلام کرد که سیاسی شدن کار سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی باعث شده است که این سازمان بخش اعظمی از اعتبار خود را از دست بدهد و به ابزاری در دست کشورهای قدرتمند تبدیل شود.
بر اساس این گزارش، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد تاکید کرد که برخی از کشورهای عضو این سازمان همچنان با نادیده گرفتن اقدام داوطلبانه سوریه در نابودی تمام ذخایر و امکانات تولید آن، به اتهامات گمراه کننده علیه سوریه ادامه می دهند.
وی افزود: حملات گروه های تروریستی به غیرنظامیان و نیروهای ارتش سوریه در حومه حمص، حماه، لاذقیه و ادلب به وسیله راکت، توپ و هواپیماهای بدون سرنشین ادامه دارد.
این مقام سوری اظهار داشت: با وجود افزایش چشمگیر تلاش گروه های تروریستی برای استفاده از سلاح شیمیایی و مواد سمی در سوریه، مقابله سوریه با «تروریسم شیمیایی» مورد توجه کشورهای غربی قرار نمی گیرد.
وی در ادامه تاکید کرد: در مقابله با تروریسم شیمیایی یک چالش واقعی وجود دارد و آن، تلاش گروه های تروریستی مانند «داعش» و «النصره» و دیگر گروه های تروریستی وابسته به القاعده مانند «کلاه سفیدها» برای استفاده از تسلیحات شیمیایی و صحنه سازی علیه دولت دمشق است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari