منابع از حمله موشکی از خاک لبنان به سه شهرک در منطقه الجلیل در اراضی اشغالی خبر دادند. در پی این حمله ارتش رژیم صهیونیستی بخش‌هایی از جنوب لبنان را در چند نوبت هدف حمله موشکی و توپخانه‌ای قرار داد.
به گزارش ایسنا، خبرنگار الجزیره گزارش داد که آژیر خطر در شهرک “کریات شمونه”، “کفار جلعادی” و “تل حی” در الجلیل در اراضی اشغالی در نزدیکی مرزها با لبنان به صدا درآمد.
خبرگزاری فلسطینی سما نیز گزارش داد دستکم سه موشک از خاک لبنان به اراضی اشغالی شلیک شد که دو فروند از این موشک‌ها به هدف اصابت کرد و آتش سوزی در کریات شمونه گزارش شده است.
آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد، صحبت درباره شلیک سه موشک به اراضی اشغالی است که یکی از آن‌ها در داخل خاک لبنان سقوط کرده و توپخانه ارتش به این حملات پاسخ داده است.
منابع اسرائیلی با تایید این حمله موشکی اعلام کردند که نیروهای ارتش در الجلیل به حالت آماده باش کامل درآمدند.
همچنین به اسرائیلی‌ها دستور داده شده به پناهگاه‌ها بروند.
سامانه گنبد آهنین در رهگیری دو فروند از این موشک‌ها شکست خورد.
این منابع اعلام کردند که توپخانه رژیم صهیونیستی به این حملات پاسخ داد و مناطقی در جنوب لبنان از جمله منطقه “الخیام” را هدف گرفت که به دنبال آن صدای انفجار از جنوب این کشور به گوش رسید.
شبکه الجزیره اعلام کرد حملات به لبنان فعلا متوقف شده است. همزمان اعلام شده که تعداد موشک‌های شلیک شده به جنوب لبنان ۶ موشک است.
شبکه الجزیره از حمله مجدد رژیم صهیونیستی به جنوب و نیز حمله توپخانه‌ای این رژیم به مناطق “ابل السقی” و “الخریبه” در جنوب لبنان و راشیا الفخار و مسیرهای منتهی به الماری و شمال الناقوره خبر داد.
از سوی دیگر صابرین نیوز به نقل از تیم هلال احمر رژیم صهیونیستی گزارش داد که طبق گزارش‌های اولیه ۴ تن تاکنون زخمی شدند.
در پی این حمله نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی فورا جلسه کنست را برای انجام رایزنی‌های گسترده امنیتی ترک کرد.
وی پس از نشست امنیتی با فرماندهان این رژیم در گفتگو با”واللا” مدعی شد که همه چیز رو به راه است!
برخی منابع عبری گزارش دادند این حمله توسط سازمان‌های فلسطینی در لبنان صورت گرفته است.
هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را نپذیرفته است.

انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.