رئیس‌جمهور گفت: مصمم هستیم خارج از اراده مستکبران، روابط خود را در راستای منافع دو ملت ایران و بولیوی، هر چه بیشتر افزایش دهیم.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور در دیدار «رخلیو مایتا» وزیر امور خارجه بولیوی با بیان اینکه سطح کنونی روابط دو کشور را با توجه به ظرفیت‌های گسترده‌ای که وجود دارد را ناکافی می‌دانیم، اظهار داشت: باید با مشارکت یکدیگر سازوکارهایی برای توسعه همه‌جانبه روابط در عرصه‌های مختلف ترسیم کنیم.
وی با اشاره به اهمیت توسعه و تحکیم مناسبات و همکاری‌های ایران و بولیوی، خاطرنشان کرد: دو کشور از زمینه‌های فراوانی برای توسعه سطح روابط برخوردار هستند که باید شناسایی و در جهت بهبود مناسبات و منافع دو ملت استفاده شود.
رئیس‌جمهور با اشاره به ناخرسندی آمریکا از روند توسعه روابط ایران با بولیوی و سایر کشورهای آمریکای لاتین، تصریح کرد: مصمم هستیم خارج از اراده مستکبران روابط خود را در راستای منافع دو ملت، هر چه بیشتر افزایش دهیم.
رئیسی گفت: آمریکا و مستکبران جهان از اینکه بولیوی بر پایه اراده و خواست مردم خود استوار شده است، ناراحت و خشمگین هستند، اما بی‌تردید کشورهای مستقل و آزادیخواهی مانند بولیوی می‌توانند خارج از اراده مستکبران، مسیر پیشرفت را ادامه دهند.
همچنین «رخلیو مایتا» وزیر امور خارجه بولیوی نیز در این دیدار با ابلاغ پیام تبریک دولت و ملت بولیوی، علاقه‌مندی و اراده کشورش را برای تعمیق و تقویت پیوندهای دوستی با ایران را مورد تأکید قرار داد و گفت: به رغم کارشکنی‌های آمریکا، مصمم هستیم سطح روابط با تهران را در همه حوزه‌ها، ارتقا دهیم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari