نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان اعلام کرد: از رژیم صهیونیستی به دلیل تجاوز آشکار به خاک لبنان، در سازمان ملل و شورای امنیت شکایت خواهیم کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، «حسان دیاب» نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان به تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی به خاک این کشور واکنش نشان داد.
بر اساس این گزارش، نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان گفت: دشمن صهیونیستی اول با توپخانه و سپس با جنگنده، دست به تجاوزی آشکار علیه حاکمیت لبنان زده است. صهیونیستها با این اقدامات به صورت علنی به نقض قطعنامه شماره ۱۷۰۱ اذعان می کند.
دیاب در ادامه سخنان خود آورده است: این تجاوز جدید و خطرناک تهدیدی بزرگ برای آتش‌بس در مرزهای جنوبی لبنان است. قصد داریم به صورت فوری از رژیم صهیونیستی در سازمان ملل و شورای امنیت شکایت کنیم.
نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان تصریح کرد: از سازمان ملل و شورای امنیت درخواست می کنم جلوی اقدامات رژیم صهیونیستی در نقض مکرر حاکمیت لبنان را بگیرند. منابع صهیونیستی بامداد پنج شنبه از حمله هوایی جنگنده‌های صهیونیست به جنوب لبنان خبر دادند.
روزنامه «یدیعوت آحارنوت» اعلام کرد که جنگنده‌های صهیونیست در واکنش به شلیک راکت به شهرک صهیونیست نشین کریات شیمونه در شمال فلسطین اشغالی، اهدافی در مرجعیون واقع در جنوب لبنان را بمباران کردند.
گزارش‌های اولیه حاکی است که این حمله توسط جنگنده‌های اف -۱۶ انجام شده است. این حمله در حالی است که منابع خبری چهارشنبه شب از حمله توپخانه ای رژیم صهیونیستی به مناطق مرزی لبنان خبر داده بودند.
منابع خبری همچنین از آماده باش تانک‌های رژیم صهیونیستی در مرز لبنان در پی شلیک سه فروند راکت از لبنان به شمال فلسطین اشغالی خبر دادند. گفتنی است که ارتش رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه به بهانه شلیک راکت به شهرک صهیونیست‌نشین «کریات شیمونه» جنوب لبنان را هدف حمله توپخانه‌ای قرار داد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari