یک منبع رسمی وزارت خارجه سوریه با اشاره به حوادث اخیر استان درعا اعلام کرد که انگلیس و اتحادیه اروپا همچنان از تروریسم در سوریه حمایت می کنند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری سوریه (سانا)، یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه امروز اظهار داشت: دمشق اقدام انگلیس و اتحادیه اروپا درخصوص اوضاع در استان درعا را محکوم می کند.
این منبع با اعلام این خبر افزود: سوریه سیاستهای تحریک آمیز و مبتنی بر نفاق انگلیس و اتحادیه اروپا درباره وضعیت استان درعا در جنوب کشور را محکوم می کند. این سیاستها در تضاد با سوریه و همچنان در حمایت از تروریسم است.
منبع رسمی وزارت خارجه سوریه خاطرنشان کرد: دمشق بر این باور است که انگلیس و اتحادیه اروپا با اقدامات خود برای بالا بردن روحیه تروریستها در درعا تلاش می کنند. گروههای تروریستی همواره برای متشنج کردن اوضاع این منطقه به دستور حامیان خود فعالیت می کنند.
«وادیم کولت» نائب رئیس مرکز صلح روسیه در سوریه نهم مرداد ماه جاری از امضای توافق آتش‌بس میان ارتش سوریه و تروریست‌های مسلح در استان درعا خبر داد.
دو روز پس از آغاز عملیات ارتش سوریه علیه تروریست‌های مسلح مستقر شهر درعا واقع در جنوب این کشور طرفین با میانجیگری روسیه حاضر به آتش‌بس ۴۸ ساعته شدند.
تنها پنج روز پس از این توافق، تروریستهای حاضر در درعا یک خودروی ارتش را هدف قرار دادند که به ادعای منابع معارضان تمامی سرنشینان آن کشته شدند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari